Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

60% latviešu baltmaizi ēd vairākas reizes nedēļā vai katru dienu

Kā liecina “Fazer Latvija” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktais pētījums*, 34% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 – 74 gadu vecumam baltmaizi ēd vairākas reizes nedēļā. Savukārt 26% aptaujāto baltmaizi kādā no maltītēm iekļauj katru dienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk baltmaizi iecienījuši Latgalē – tur baltmaizi katru dienu vai vairākas reizes nedēļā patērē aptuveni 74% iedzīvotāju, savukārt, Zemgalē un Kurzemē 60% iedzīvotāju. Turpretī, nedaudz mazāk baltmaizi ikdienā uzturā iekļauj vidzemnieki – 30% no iedzīvotājiem baltmaizi izvēlas ēst katru dienu vai 24% vairākas reizes nedēļā.

“Mēs, latvieši, esam lieli baltmaizes cienītāji. Tādēļ mēs lepojamies ar to, ka “Fazer” maiznīcā Ogrē ceptā “Mākoņmaize” ir pircēju iecienītā baltmaize jau 10 gadus. “Mākoņmaize” ir atradusi goda vietu uz ģimenes galda un tiek baudīta ar iecienītām un un labi pārbaudītām piedevām – sieru, desu un sviestu. Tādēļ šogad esam priecīgi svinēt “Mākoņmaizes” desmit gadu jubileju,” atklāj “Fazer Latvija” mārketinga vadītāja Zane Bērziņa.

Aptaujas dati parāda, ka baltmaizi visvairāk esam iecienījuši ēst tieši brokastīs – tā atzīst 61% respondentu, savukārt, 19% no aptaujas dalībniekiem atzīst, ka baltmaizi labprāt ēd jebkurā ēdienreizē. Interesanti, ka vakariņās baltmaizi visvairāk ir iecienījuši ēst rīdzinieki (12%) un vidzemnieki (11%). Kā arī atklājās, ka vakariņu laikā baltmaizi visvairāk nesmādē vīrieši – 11% labprāt redz uz sava vakariņu galda arī baltmaizes šķēli, turpretī sievietes vakariņās baltmaizi iecienījušas retāk – vien 7% no respondentēm.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.