Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Virešos top radošā stikla apstrādes darbnīca

Foto: Unsplash
Attēlam ilustratīva nozīme

Virešu pagastā tiek īstenots biedrības “Piegauja” projekts ”Biedrības “Piegauja” radošā stikla apstrādes darbnīca – vieta mācībām un saturīgām brīvā laika aktivitātēm Virešu pagastā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā vēsta projekta idejas autore un īstenotāja Līga Ozoliņa, Virešu pagasta pārvaldes ēkas telpā, kura nodota biedrības aktivitāšu organizēšanai, projekta ietvaros tiks iekārtota radošā darbnīca ar stikla kausējamo krāsni un piederumiem (stikla kausējamām formām, slīpmašīnu, stikla griežamajiem piederumiem, mērinstrumentiem). Krāsnī varēs kausēt speciāli šim mērķim paredzētu stiklu, veidojot no tā rotaslietas, šķīvjus, dekoratīvus priekšmetus, suvenīrus u.c. “Vēlamies būt arī videi draudzīgi un rast iespēju pārvērst “stikla atkritumus” mākslā, kas būtu ieguldījums vides saglabāšanā novadā kopumā,” uzsver L. Ozoliņa.

Darbošanās ar stiklu un kausējamo krāsni būs iespējama visiem interesentiem, jo tiks organizēta darbnīcu veidā, par to iepriekš informējot gan kopienas iedzīvotājus, gan plašāku sabiedrību ar vietējo masu mediju starpniecību.

Attēlam ilustratīva nozīme
Foto: Unsplash

Šobrīd ir veikts stikla kausējamās krāsns un piederumu pasūtījums. Pēc nepieciešamo piederumu piegādes un telpas iekārtošanas kopienas iedzīvotāji tiks informēti par darbnīcas darba uzsākšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

L. Ozoliņa aicina iedzīvotājus sekot līdzi aktualitātēm un iesaistīties biedrības “Piegauja” organizētajās radošajās darbnīcās, izmantot iespēju apgūt jaunas prasmes un saturīgi pavadīt brīvo laiku šeit pat uz vietas Virešos. “Aicinām būt aktīviem, nākt ar savām idejām un kopā darboties. Mums katram ir iespēja veidot ap sevi tādu vidi kādā vēlamies dzīvot, tāpēc esam atvērti kopīgu ideju īstenošanai.”

Projektam finansiāls atbalsts gūts Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020.gadam  apakšpasākuma 19.2. “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros, iesniedzot projektu biedrībā “Lauku partnerība ZIEMEĻGAUJA”. Projekta kopējais finansējums ir 4987.30 EUR,  no tā  programmas finansējums sastāda 4488.57 EUR,  bet  Apes novada domes līdzfinansējums 498.73 EUR.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.