Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vidzemē sākti remontdarbi uz pieciem reģionālajiem autoceļiem

Foto: LA.lv
Attēlam ilustratīva nozīme

Šonedēļ Vidzemē sākti remontdarbi uz pieciem reģionālajiem autoceļiem, kā arī uz tilta pār Padedzi, “Alūksniešiem.lv” informēja VAS “Latvijas valsts ceļi” Komunikācijas daļā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tostarp ceturtdien, 6.augustā, sāks pārbūvēt autoceļa Dūči-Limbaži (P53) posmu no Lādes līdz Limbažiem.

Nākamnedēļ satiksmi minētajā autoceļa posmā organizēs ar luksoforiem un būs ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā. Būvdarbi paredz ceļa līkumu taisnošanu, kā arī salturīgā slāņa un šķembu pamata izbūvi, ko noklās ar divām kārtām asfalta. Līdz ar minētā autoceļa posma pārbūvi tiks pārstādīts arī augstvērtīgs zālāju biotops. 

Atbilstoši līgumam būvdarbiem atvēlētas 190 kalendārās dienas, un tos paredzēts pabeigt nākamgad. Būvdarbus veiks SIA “Limbažu ceļi” par līgumcenu 5,43 miljoni eiro, ko segs no valsts budžeta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz reģionālā autoceļa Inciems-Sigulda-Ķegums (P8) segumu atjauno posmā no krustojuma ar autoceļu Pādes-Tūžas (V65) pie Mālpils līdz krustojumam ar autoceļu Sidgunda-Ropaži (V66) pie Sidgundas Siguldas novadā. Patlaban tur ir noteikts ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā.

Savukārt uz reģionālā autoceļa Limbaži-Salacgrīva (P12) seguma atjaunošanas darbi notiek divos posmos – no Pāles līdz Kliku ezeram un no krustojuma ar autoceļu Vecsalaca-Mērnieki (V144) līdz Salacgrīvai. Šonedēļ pirmajā no abiem posmiem sagaidāms viens ar luksoforiem regulēts posms un ātruma ierobežojums 70 un 50 kilometri stundā.

Uz reģionālā autoceļa Valmiera-Rūjiena-Igaunijas robeža (Unguriņi) (P17) līdzīgi būvdarbi notiek posmā no Rencēniem līdz tiltam pār Sedu Burtnieku novadā. Šonedēļ posmā paredzēts ātruma ierobežojums 70 kilometri stundā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajos trijos autoceļu posmos ceļu seguma atjaunošanas būvdarbu laikā veiks iesēdumu remontu un profila labošanu, kā arī virsmas apstrādi, bet autoceļa P8 posmā pirms virsmas apstrādes tiks ieklāta arī izlīdzinošā asfalta kārta. Būvdarbus šajos posmos veic SIA “Binders” par līgumcenu attiecīgi nepilni 800 000 eiro, 755 000 eiro un 689 000 eiro. Plānots, ka seguma atjaunošanas darbus pabeigs līdz oktobrim.

Vēl 75 miljonu eiro programmas ietvaros sākusies arī tilta pār Pededzi atjaunošana uz autoceļa Gulbene-Balvi-Viļaka-Krievijas robeža (Vientuļi) pie Litenes Gulbenes novadā. Satiksmi pār tiltu regulē ar luksoforu palīdzību un tilta pieejās noteikts ātruma ierobežojums 10 kilometri stundā. 

Būvdarbu gaitā tiltam veiks konstrukciju demontāžu līdz pat laiduma plātnei, ko betonēs no jauna, izbūvēs jaunu hidroizolāciju un tilta brauktuves segumu, kā arī ar drošības barjerām atdalītas gājēju ietves un margas. Būvdarbus tur veic SIA “Rīgas tilti” par līgumcenu 465 500 eiro. Tilta atjaunošana tiks pabeigta nākamgad.

Seguma atjaunošana sākta arī divos autoceļa Ape (Vidzemes šoseja)-Igaunijas robeža (P19) posmos – no Apes līdz robežai, kā arī no Vidzemes šosejas līdz Apei. 

Būvdarbu laikā tiks veikta profila labošana un virsmas apstrāde. Posmā no Apes līdz robežai patlaban ir ieviests ātruma ierobežojums 50 kilometri stundā. Darbus tur veic SIA “Saldus ceļinieks” par līgumcenu 540 000 eiro, ko sedz valsts budžets. Šajā līgumā iekļauta arī seguma atjaunošana uz autoceļa Lucka-Alūksne (V383) divos posmos 12,4 kilometru kopgarumā. Arī uz šiem abiem autoceļiem darbus plānots pabeigt līdz oktobrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.