Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Valsts vides dienests ievieš jaunu, automatizētu risinājumu viedai atkritumu kontrolei

Foto: Publicitātes

Valsts vides dienests (VVD) ieviesis jaunu, automatizētu risinājumu viedai atkritumu uzraudzības kontrolei. Turpmāk komersanti – atkritumu tirgotāji vai atkritumu apsaimniekošanas starpnieki un atkritumu apsaimniekotāji, kas iesnieguši VVD finanšu nodrošinājumu, saņems automātisku atgādinājumu par finanšu nodrošinājuma termiņa beigām 60 kalendārās dienas pirms tam, vēsta VVD pārstāve Kristīne Kļavniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tādējādi VVD vērsīs klientu uzmanību uz faktu, ka saskaņā ar normatīvo regulējumu finanšu nodrošinājuma dokumentu nākamajam periodam jāiesniedz ne vēlāk kā 3 (trīs) nedēļas pirms iepriekšējā finanšu nodrošinājuma derīguma termiņa beigām.

Līdz šī gada beigām kopā tiks izsūtīti atgādinājumi 284 operatoriem par 290 VVD iesniegtajiem finanšu nodrošinājumiem ar termiņu līdz 02.03.2022. Primāri VVD atgādinājumu izsūtīs uz klienta e-adresi. Tomēr, ja klientam tāda nav izveidota, atgādinājums tiks nosūtīts uz klienta e-pastu, ja komersants tādu ir norādījis VVD.  

Jau šī gada sākumā VVD, attīstot informācijas sistēmu “TULPE” (IS TULPE), ieviesa jaunu risinājumu, kas automatizēti vienu reizi diennaktī pārbauda, vai izsniegtajām atļaujām ir spēkā esošs finanšu nodrošinājums. Gadījumos, kad sistēma konstatē, ka VVD nav iesniegts finanšu nodrošinājums vai tas vairs nav spēkā, šīs atļaujas darbība tiek apturēta automātiski. Aktuālā informācija par spēkā esošajām un apturētajām atļaujām ir pieejama publiski un bez maksas ikvienam VVD publisko datu reģistru vietnē https://registri.vvd.gov.lv/ .

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinot aizsākto darbu pie automatizētu risinājumu ieviešanas IS TULPE, VVD plāno līdz šī gada beigām ieviest atgādinājumu izsūtīšanu klientiem arī par atļauju / licenču termiņa beigām terminētajām atļaujām, kā arī vides oficiālās statistikas pārskatu iesniegšanu un par pārskatu iesniegšanu darbībām ar jonizējošā starojuma avotiem, informē K. Kļvaniece.

2020. gadā tika uzsākts mērķtiecīgs darbs pie VVD IS TULPE attīstības, izstrādājot jaunus un mūsdienīgus IKT risinājumus viedai vides kontrolei. Finansējumu šim mērķim izdevās saņemt, pateicoties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas aktīvam darbam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.