Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Vakcinācijas pret Covid-19 procesu līdz šim noslēdzis 1% Latvijas iedzīvotāju

Vakcinācijas pret Covid-19 procesu, saņemot abas vakcīnas devas, līdz šim noslēdzis aptuveni viens procents Latvijas iedzīvotāju, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien, 24.martā, vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši kopumā 5750 cilvēki, 666 cilvēkiem vakcinācijas procesu noslēdzot. Vakar turpināja pieaugt iepriekš tostarp vakcīnas “AstraZeneca” lietošanas apturēšanas dēļ būtiski samazinājušais vakcinācijas temps.

Vakar potēto cilvēku skaits ir viens no lielākajiem vakcinācijas procesa gaitā Latvijā. Augstāks dienā potēto cilvēku skaits fiksēts 4.martā, kad vakcīnu saņēma 5945 iedzīvotāji.

Vairums jeb 3424 aizvadītajā diennaktī poti saņēmušie iedzīvotāji bija seniori vecumā virs 60 gadiem. Tāpat vakar potēti 99 ārstniecības iestāžu darbinieki, kā arī 271 ārstniecības persona. Poti saņēma arī 49 sociālās aprūpes centra darbinieki, kā arī 189 to klienti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Epidemioloģiskās indikācijas dēļ vakar potēts 31 cilvēks, 20 personas potētas kā cilvēki, kam ir kontakts ar hronisko slimību pacientiem. Vakcīnu saņēma arī 1298 personas ar hroniskām slimībām, četri cilvēki potēti kā izglītības iestāžu darbinieki, bet viens kā operatīvo dienestu darbinieks.

Vakcinēti 320 cilvēki, kas NVD datos atzīmēti kā personas, kas ir “citā paaugstināta riska grupā”, kā arī 14 cilvēki ar “citām veselības indikācijām”. Vakcinētas tika arī 24 personas, kas NVD apkopotajos datos definētas kā “cits iedzīvotājs”, pieci cilvēki vakcīnu saņēma pēc pašu vēlēšanās, bet viena persona – pirms ceļojuma.

Vairums vakar potēto cilvēku saņēma vakcīnas pirmo devu, savukārt līdz ar otrās devas saņemšanu 666 cilvēki trešdien vakcinācijas procesu noslēdza.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā daļa vakar vakcinēto personu saņēma “AstraZeneca” vakcīnu (3881 cilvēki), vēl 1345 cilvēki potēti ar “Moderna” vakcīnu, bet 524 iedzīvotāji saņēmuši “Pfizer/BioNTech” vakcīnu.

NVD skaidro, ka iepriekš publiskotais vakcinēto cilvēku skaits dažu dienu laikā var mainīties, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem dati par vakcinācijas faktu “E-veselības” sistēmā tiek ievadīti vienas līdz piecu darbdienu laikā pēc vakcinācijas fakta.

Pēdējo septiņu dienu laikā vakcīnas pirmo devu saņēmuši kopumā 13 159 cilvēki, bet otro – 1829 personas. Tas nozīmē, ka aizvadītajā nedēļā vidēji vienā dienā pirmā pote ievadīta 1880 personām, savukārt kopumā vidēji  pagājušajās septiņās dienās vakcinēja 2141 cilvēku dienā.

Kopumā Latvijā pirmo vakcīnas devu pret Covid-19 saņēmuši 96 245 cilvēki, bet otro – 20 232.  Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2021.gada 1.janvārī Latvijā provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 līdz šim varētu būt saņēmuši 5,08% iedzīvotāju, bet abas – 1,07% iedzīvotāju.

Kā ziņots, piektdien pēc trīs dienu pauzes Latvijā atsāka lietot “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19.

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ceturtdien “AstraZeneca” vakcīnu pret Covid-19 atzinusi par drošu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.