Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Uzņēmums: Jaunā Atkritumu apsaimniekošanas plāna izpildē jāņem vērā arī konkurences veicināšana

Attēlam ilustratīva nozīme/ no aluksniesiem.lv arhīva

Jaunā Atkritumu apsaimniekošanas plāna izpildē jāņem vērā arī konkurences veicināšana, kas pozitīvi ietekmētu gan nozares attīstību, gan šķirošanas infrastruktūras izveidi un saprotamus samaksas nosacījumus iedzīvotājiem, aģentūrai LETA uzsvēra vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia grupa” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā piemēru viņš norādīja to, ka pagaidām plānā paredzēts, ka reģionālais atkritumu apsaimniekošanas centrs un tajā ietilpstošās pašvaldības var vienoties, ka visus šajā reģionā esošos atkritumus drīkstētu pārvadāt viens operators.

“Tas nozīmē – ja pakalpojumu sniedz viena atkritumu apsaimniekošanas organizācija, piemēram, kā tas ir Valmierā jau pašreiz, tad perspektīvā šī organizācija bez jebkāda konkursa var apsaimniekot atkritumus Alūksnē, Gulbenē, Balvos un arī Madonā. Ja šādi viens pašvaldības operators izplešas, tad ir diezgan prognozējami, ka iedzīvotājiem būs jāpiemaksā, lai atkritumus, piemēram, no Balviem vestu uz Valmieru,” skaidroja Simanovičs.

Viņš uzsvēra, ka šāda situācija nekādā veidā neveicina konkurenci un privātuzņēmumu attīstību. “Iedzīvotāju interesēs būtu konkursa kārtībā noskaidrot, kurš ir vislabākais pakalpojumu sniedzējs par vislabāko cenu, aicinot tajos piedalīties arī pašvaldību kapitālsabiedrības, kur šāda kārtība vēl nav noteikta, turklāt jau šajos iepirkumos nosakot detalizētas prasības attiecībā uz atkritumu šķirošanu,” pārliecināts Simanovičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka valdība šā gada janvārī pieņēma Atkritumu apsaimniekošanas valsts plānu 2021.-2028.gadam, kas paredz paplašināt atkritumu dalītās vākšanas sistēmu un attīstīt atkritumu apsaimniekošanas institucionālo sistēmu, veidojot spēcīgākus atkritumu apsaimniekošanas reģionus.

“Eco Baltia grupa” ir lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa Baltijā, kas nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas līdz otrreizējo izejvielu pārstrādei. Grupā ietilpst vides apsaimniekošanas, otrreizējo izejvielu savākšanas un izlietotā iepakojuma pārstrādes uzņēmumi – “Latvijas zaļais punkts”, “Eco Baltia vide”, “Eko Kurzeme”, “Jumis”, “PET Baltija”, “Nordic Plast” un “Eco Teh Baltia”.

“Eco Baltia grupa” reģistrēta 2011.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 35 005 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir “Eco Baltia”, savukārt patiesā labuma guvēja ir Lietuvas pilsone Deimante Korsakaite, kura līdzdalību īsteno ar Lietuvas kompānijas “BSGF Salvus”, kas pārstāv investīciju fondu “INVL Baltic Sea Growth Fund”, starpniecību. 2019.gadā “Eco Baltia grupa” apgrozījums bija 4,726 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa bija 1,918 miljoni eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.