Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tiek meklēts oriģinālākais dizains auduma iepirkuma maisiņam

Attēlam ilustratīva nozīme

Aicinot iedzīvotājus atteikties no pārmērīgas plastmasas iepakojuma materiālu un vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu lietošanas, “Zaļā josta” izsludina auduma maisiņu dizaina konkursu “Man pašam savs”. Tā ietvaros dalībniekus aicina radīt oriģinālu dizainu auduma maisiņam, kas kļūtu par iedvesmas avotu pārejai no plastmasas maisiem uz videi draudzīgāku alternatīvu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda konkursa idejas autore “Zaļā josta” pārstāve Kristīne Mamontova, “Man pašam savs” nav tikai aicinājums, tas ir dzīvesveids. “Ejot uz veikalu, jau daudziem ir redzami dažādi un interesanti auduma maisiņi, lai ikdienā samazinātu vienreizlietojamās plastmasas lietošanu. Palīdzi radīt jaunu, interesantu un oriģinālu dizainu auduma maisiņiem un kļūsti par zaļā dzīvesveida iedvesmotāju,” aicina K. Mamontova.

Konkursa “Man pašam savs” dalībnieku uzdevums ir radīt oriģinālu dizainu auduma maisiņam – zīmējot ar roku vai izmantojot speciālās datorprogrammas. Dizains kopā ar informāciju par tā autoru līdz februāra beigām jāiesniedz elektroniski, nosūtot uz e-pastu konkurss@zalajosta.lv. Galvenā balva – dāvanu karte no interneta veikala “Xnet” 150 eur vērtībā, kā arī specbalvas no “Berga foto pakalpojumi” 50 eur vērtībā. Visa informācija par konkursu un tā nolikums atrodama “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv un www.tirailatvijai.lv.

Konkursa uzvarētāja veidotais maisiņa dizains tiks atdzīvināts “Zaļā josta” jaunākajos auduma maisiņos, kas tiks dāvāti Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmuma vides projektu dalībniekiem 2021. gada garumā, kalpojot par iedvesmas avotu dabai draudzīgu iepirkuma maisiņu izvēlē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rūpes par vidi un ilgtspējīgāka izvēle kļūst aizvien izplatītāka – iedzīvotāji labprāt dod priekšroku “zaļākām” alternatīvām gan preču, gan tā iepakojuma, arī maisiņu ziņā. Kā norāda “Xnet” interneta veikala vadītājs Edgars Ejubs, “klienti arvien vairāk velta laiku potenciālā pirkuma izpētei un salīdzināšanai ar citiem, līdzīgiem piedāvājumiem. Šāda tendence novērota arī attiecībā uz videi draudzīgākiem produktiem – pieaudzis to pircēju skaits, kuri uzmanību pievērš ilgtspējīgiem risinājumiem, kas ļauj ietaupīt ilgtermiņā – ne tikai līdzekļu, bet arī patērēto elektroenerģiju. To visbiežāk novērojams tieši sadzīves preču kategorijā, piemēram, kad pircējs izvēlas augstākas energoefektivitātes klases (A++ vai A+++) ledusskapjus un veļas mašīnas.” Arī pats “Xnet” interneta veikals aktīvi strādā pie videi draudzīgu principu ievērošanas savā ikdienā, tāpēc labprāt atbalsta konkursu “Man pašam savs”. “Vēlamies būt atbildīgi pret dabu un sabiedrību kopumā, tāpēc speram nelielus soļus pretim zaļākiem un ilgtspējīgākiem principiem uzņēmuma iekšienē. Lai arī mūsu kolektīvs Latvijā ir neliels, aicinām katru individuāli izvērtēt savas darbības, lai būtu atbildīgāki pret apkārtējo vidi, tāpat esam pārgājuši uz elektronisko dokumentu apmaiņu, kas samazinājis gan izmantotā papīra daudzumu, gan taupījis citus resursus ierīču darbināšanai, dokumentu uzglabāšanai,” stāsta E. Ejubs.

“Berga foto pakalpojumi” savā darbā regulāri integrē atbildīgas uzņēmējdarbības pamatprincipus. Sadarbībā ar “Zaļā josta”, kopš 2012. gada tiek veikta izlietotā iepakojuma apsaimniekošana. “Tīras vides saglabāšana ir katra mūsu pienākums. Tam ir jākļūst par dzīves normu, kuru ievērojam ikdienā. Tikai tā mēs varēsim dzīvot kvalitatīvi, priecājoties par dabas dotajām dāvanām – sauli,  mežiem un pļavām, upēm, ezeriem un jūru, par tīru gaisu.  Katra mūsu atkāpe dabai rada ilgi dzīstošas brūces. Mēs varam darīt daudz, lai tā nebūtu, piemēram, izvēloties videi draudzīgus materiālus. Mūsu uzņēmuma darbībā pēc iespējas izmantojam videi draudzīgas tehnoloģijas un arī iepakojumus. Jau par tradīciju ir kļuvusi visu kartona iepakojumu nodošana otrreizējai pārstrādei.  Kur tas ir iespējams, preci pircējiem dodam papīra maisiņos. Izvēlamies iegādāties inventāru ar pēc iespējas mazāku enerģijas patēriņu. Iespējams, tie ir sīkumi, bet kopā salasoties, tie veido lielas lietas,” norāda “Berga foto pakalpojumi” valdes loceklis Gundars Bergs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.