Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Teju 50 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka darbs no mājām rada fizisku diskomfortu un veselības riskus

Foto: Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka darbs no mājām un laika pavadīšana pie datora izraisa muguras sāpes un redzes pasliktināšanos, liecina Samsung Electronics Baltics veiktā aptauja1. Kā citus diskomforta iemeslus respondenti visbiežāk min telpas trūkumu (32 %), jo jāapvieno darba vide ar guļamistabu vai dzīvojamo istabu, kā arī stājas pasliktināšanos (26 %).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laiks, kuru cilvēki ik dienu patērē, skatoties ierīču ekrānos, nu jau sasniedzis vairāk kā 13 stundas dienā2. Novecojušu un nepiemērotu tehnoloģiju izmantošana var ietekmēt miega kvalitāti, radīt galvassāpes, sausu sajūtu acīs, kā arī pasliktināt produktivitāti. Ja brīvajā laikā viedierīču izmantošanu iespējams aizstāt ar citām aktivitātēm, tad darba laikā tehnoloģijas ir neaizvietojams palīgs. Lai uzlabotu mājas ofisa ergonomiku, kā arī parūpētos par savu veselību, svarīgi izvēlēties piemērotu monitoru. Tā sniegtās priekšrocības ir ne tikai lielāks ekrāns, bet arī mobila un sakārtota darba vide. Pilnvērtīgu datora sniegumu var nodrošināt viedais monitors, kuru iespējams savienot ar klaviatūru un datorpeli. Visiem dokumentiem, interneta pārlūkam un citām programmām iespējams piekļūt tiešsaistē, līdz ar to vajadzība pēc portatīvā vai stacionārā datora mazinās.

“Attālinātais darbs ir mūsu ikdiena jau vairāk nekā gadu. Šī iemesla dēļ mēs sākam izjust sekas tam, ko izraisījusi nepietiekami ergonomiska vide un ikdienas darbam nepiemērotas tehnoloģijas. Ja pirms pandēmijas tikai retais aizdomājās par kvalitatīvu darba vides iekārtojumu un aprīkojumu dzīvesvietā, tad šobrīd cilvēki par to interesējas arvien vairāk. Kā vienu no risinājumiem 69 % aptaujas respondentu atzīst monitora izmantošanu ikdienas darbā. Pieprasījums pēc monitoriem atspoguļojas arī mūsu pārdošanas apjomā, kas šajā segmentā pērn pieauga par 15 %. Jaunākās paaudzes Smart Monitor apvieno darbam un izklaidei nepieciešamo funkcionalitāti, īpaši rūpējoties par lietotāja pieredzi, komfortu un redzi,” norāda Sergejs Kostjučenko, Samsung Electronics Baltics sadzīves elektronikas biznesa direktors Baltijas valstīs.

Aptaujas dati liecina, ka darbs no mājām negatīvu iespaidu uz veselību atstāj cilvēkiem visās vecuma grupās, taču visvairāk par veselības problēmām sūdzas tieši jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, saskaroties ar muguras sāpēm (53 %), acu miglošanos un sausumu (50 %).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Priekšroka izmēram un attēla kvalitātei

Kā nozīmīgāko faktoru monitora izvēlē, respondenti min ekrāna izmēru (74 %). Piemērota izmēra monitors lieti noder ērtākai satura pārredzamībai, jo datora ekrānu ieteicams novietot 50-70 cm attālumā no acīm. Turklāt redzei draudzīgāki būs ieliektie, nevis plakanie ekrāni. Tāpat patērētājiem svarīgs faktors ir ekrāna izšķirtspēja (55 %) un dažādi viedie risinājumi acu aizsardzībai (26 %), to starpā arī zilās gaismas samazināšana un ekrāna spilgtuma pielāgošana atbilstoši telpas apgaismojumam.

Vairums aptaujāto norāda, ka galvenā funkcija, kuru novērtē monitorā un kura uzlabo darba apstākļus, ir lielāks apskates ekrāns (60 %). Izmantojot Samsung Smart Monitor to iespējams savienot gan ar datoru, gan viedtālruni. Tāpat svarīgs faktors ir iespēja regulēt un pielāgot monitora stāvokli (39 %). Iekārtojot savu mājas ofisu, svarīgi atcerēties, ka ekrāna augšējai malai jābūt acu līmenī. Tas mazinās uz acīm radīto spriedzi. Savukārt, ja darba vide jāapvieno ar guļamistabu vai dzīvojamo istabu, Smart Monitor dienas aktīvajā laikā var pielāgot darba apstākļiem un izmantot kā monitoru. Bet vakarpusē istabu iespējams transformēt atpūtas zonā – monitors pildīs arī izklaides ierīces funkcijas. Tajā ir iebūvētas dažādas lietotnes un straumēšanas servisi (t.sk. Netflix). Viena universāla ierīce mājoklī aizņems daudz mazāk vietas, nekā divas atsevišķas ierīces, kas nepieciešamas darba un izklaides funkciju nodrošināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

1 Tiešsaistes aptauju veica “Samsung Electronics Baltics” laikā no 2021. gada 2.-6. aprīlim, sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”. Aptaujā Latvijā piedalījās 1331 respondenti no dažādām vecuma grupām.

2 United Healthcare 2020. gada pētījums. Avots: https://www.uhc.com/content/dam/uhcdotcom/en/BrokersAndConsultants/UnitedHealthcare-Screen-Time-Report-2020.pdf

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.