Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Šodien – Darba aizsardzības diena

Pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Starptautiskajā Darba aizsardzības dienā Valsts darba inspekcija aicina uzņēmumus saņemt bezmaksas atbalstu darba vides drošības uzlabošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28. aprīlis pasaulē atzīts par starptautisko Darba aizsardzības dienu. Darba aizsardzības prasību ievērošana ik gadu visā pasaulē varētu novērst miljoniem nelaimes gadījumu darbā un pasargāt neskaitāmus darba ņēmējus no darbā gūtu nelaimes gadījumu raisītiem veselības traucējumiem.

Arī Latvijā ik gadu notiek vairāki tūkstoši nelaimes gadījumu, tostarp, vairāki simti tādu nelaimes gadījumu, kuru rezultātā nodarbinātajiem izraisīti smagi veselības traucējumi, un vairāki desmiti ar letālām sekām.

“Aicinot uzņēmumus radīt drošu darba vidi, neraugoties uz Covid-19 pandēmijas riskiem, kā arī sakārtojot darba aizsardzības procesus, Valsts darba inspekcija Eiropas Sociālā fonda projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” ietvaros darba devējiem piedāvā iespēju saņemt bezmaksas praktisko un konsultatīvo atbalstu dažādās ar darba aizsardzību saistītās jomās,” informē Valsts darba inspekcijas projekta vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konsultācijas ar mērķi mazināt Covid-19 izplatību darba vidē

Šobrīd būtisks izaicinājums, ar kuru saskaras ikviens darba devējs, ir Covid-19 radītie riski darba vidē. Darba devējiem projekta ietvaros ir iespēja saņemt praktiskas konsultācijas par Covid – 19 un citu bioloģisko risku mazināšanu. Konsultācijas nodrošina Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūts un tajās iespējams saņemt ieteikumus par darba organizāciju klātienē un attālināti Covid-19 epidēmijas apstākļos, bioloģisko un epidemioloģisko risku novērtējuma veikšanu un ar šiem riskiem saistīto juridisko jautājumu risināšanu, inženiertehniskajiem risinājumiem Covid-19 risku izplatības mazināšanai, individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu, dezinfekcijas organizēšanu, veselības veicināšanas pasākumiem bioloģisko risku mazināšanai u.c.

Konsultācijas tiek nodrošinātas interesentiem ērtākajā formātā – pa telefonu, e-pastā vai tiešsaistē. Kontaktinformācija konsultāciju saņemšanai: 29413885, konsultacija@stradavesels.lv, sīkāka informācija:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
https://www.vdi.gov.lv/lv/projekts/darba-drosibas-normativo-aktu-praktiskas-ieviesanas-un-uzraudzibas-pilnveidosana-informacija-aktualizeta-9042021.

Atbalsts darba aizsardzības sistēmas uzlabošanai

Mikro-, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kuri darbojas nozarēs ar paaugstinātu risku nodarbinātajiem, piemēram, ēku būvniecībā, mežistrādē, augkopībā, lopkopībā, pārtikas ražošanā vai kādā citā no trīsdesmit deviņām Ministru kabineta 2005. gada 8. februāra noteikumu Nr. 99 1. pielikumā noteiktajām nozarēm*, projekta ietvaros iespējams saņemt konsultācijas un atbalstu darba vides risku novērtēšanā, darba aizsardzības pasākumu plāna izstrādē un darba aizsardzības organizatoriskās struktūras izveidē, kā arī veikt darba vides faktoru laboratoriskos mērījumus. Ja uzņēmumā strādā līdz 10 nodarbinātajiem, projekta ietvaros iespējams apgūt Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programmu un specializēto zināšanu izglītības programmu darba aizsardzības jomā. Uzņēmumiem, kuros nodarbināti vairāk nekā 10 darbinieki, iespējams saņemt atbalstu uzticības personu apmācībām Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programmā.

Pieteikšanās atbalstam un plašāka informācija par to: 25702127, 27891465, info.esf@vdi.gov.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.