Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Skolotāju vakancēs ieskaitīti slēgto skolu pedagogi

Foto: www.pixabay.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) Alūksnes novada skolotāju vakancēs ieskaitījusi slēgto skolu pedagogus, tādējādi izplatīta maldinoša informācija par lielu skaitu trūkstošu pedagogu, informē Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Patiesībai neatbilst izskanējusī maldinošā informācija, ka Alūksnes novadā pašlaik būtu 11 vakantas likmes pirmsskolā un 39 skolā.

Valsts izglītības informācijas sistēmā (VIIS) 28.augustā redzamo lielo vakanču skaitu Alūksnes novadam veido reorganizējamo slēgto izglītības iestāžu pedagogi, kuri tika atbrīvoti pakāpeniski vasaras periodā, bet sistēmā uzrādās kā vakances.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E. Aploka uzsver, ka no VIIS iegūtie dati neparāda objektīvo situāciju par vakancēm 1. septembrī. Faktiski pašlaik Alūksnes novada pirmsskolās vakanču nav vispār, savukārt vispārizglītojošās un profesionālās ievirzes izglītības iestādēs kopā ir piecas vakances, proti, sociālais pedagogs, psihologs un pedagoga palīgs Alūksnes vidusskolā, direktora vietnieks izglītības jomā un kora vadītājs Alūksnes Mūzikas skolā.

Kā vēstīts, šonedēļ Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē IZM pārstāvji deputātus iepazīstināja ar aktuālajiem statistikas datiem pirms jaunā mācību gada, tostarp, par vakancēm izglītības iestādēs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.