Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Skolas gatavas darbam klātienē

Foto: Unsplash/ attēlam ilustratīva nozīme

Jaunajā mācību gadā izglītības ieguves procesu visās izglītības pakāpēs organizēs klātienē, ievērojot “Covid – 19” infekcijas ierobežošanas pamatprincipus – regulāru informēšanu, distancēšanos, higiēnu un personas veselības stāvokļa uzraudzību – ko paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem “Covid – 19” infekcijas izplatības ierobežošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavi ievērot drošību

Ilze Andronova, Ziemeru pamatskolas direktore:

“Mūsu skola jauno mācību gadu uzsāks klātienē, tādēļ aicinu skolēnus, kā ik gadu, ar ziediem rokās doties uz Zinību dienas svētkiem 1. septembrī pie savas skolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas Izglītības un zinātnes ministrijas prasības, lai izglītības procesa uzsākšanu nodrošinātu epidemioloģiski drošā mācību vidē, mēs esam gatavi izpildīt. Visi mūsu skolas pedagogi ir vakcinējušies, un, tāpat kā jau pagājušajā mācību gadā, pa klasēm pārvietosies pedagogi, nevis skolēni, izņemot mācību stundas, kurām jānotiek speciāli aprīkotos mācību kabinetos.

Jau nākamnedēļ jāsākas to skolēnu, kuri nav pārslimojuši ar “Covid – 19” vai vakcinējušies, testēšanai. Laboratorija, kurā skolēniem jāvēršas, mums ir zināma, tādēļ par šīm iespējām skolēnus un vecākus informēs klašu audzinātāji.

Mācību stundas sāksies un beigsies vienā laikā, jo mūsu skolēni uz skolu ierodas ar sabiedrisko transportu, tādēļ nevaram stundu sākumu un beigas noteikt dažādos laikos. Taču telpas mums ir pietiekoši lielas, lai skolēni būtu drošā epidemioloģiski vidē. Skolā ir arī plaša ēdamzāle, bet ēdināšanu organizēsim divās maiņās, lai varam ievērot distancēšanos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mutes un deguna aizsegus mācību telpā nelietos 1. – 3. klašu skolēni, bet viņiem maskas jālieto, atrodoties koplietošanas telpās, piemēram, skolas gaitenī. Mutes un deguna aizsegus mācību telpā varēs nelietot arī izglītojamie, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Tas, kā mācību procesu organizēsim laikā, kad kādam no skolēniem konstatēs saslimšanu ar koronavīrusu, pirmkārt, būs atkarīgs no valdības rīkojumiem. Ja būs nepieciešams, drošības apsvērumu dēļ mācības klātienē pārtrauksim un strādāsim attālināti. Arī attālināto izglītības procesu esam gatavi nodrošināt, to pierādījām jau pagājušajā mācību gadā.”

Selga Bībere, Pededzes pamatskolas direktore

Pieredze jau ir

“Ļoti ceram, ka jaunajā mācību gadā mācīsimies klātienē. Zinību dienu organizējam trešdien, 1. septembrī, pulksten 9.00 pie skolas. Mūsu pedagogi visi ir vakcinējušies. Mācību stundas sāksies vienā laikā, jo neesam tik daudz, lai nevarētu nodrošināt epidemioloģiski drošu vidi. Tāpat esam atkarīgi no sabiedriskā transporta, ar kuru skolēni ierodas skolā.

Jau no pagājušā gada mums ir pieredze, kad skolas apkopēja no rīta sagaidīja bērnus, dezinficēja rokas un aicināja ieņemt savu vietu klasē. Pedagogi lielākoties pārvietosies pie skolēniem klasēs, izņemot speciālos priekšmetus, kā sports, fizika, ķīmija, kam nepieciešami atbilstoši mācību kabineti.

Ja kādā no klasēm mācību procesa laikā konstatēs saslimušu skolēnu, domāju, ka mācības klātienē nepārtrauks visa skola, bet gan konkrētā klase. Tomēr jācer, ka to izslēgs iepriekšējā regulārā nevakcinēto un neizslimojušo skolēnu testēšana. Taču arī attālinātajam mācību procesam esam gatavi, ja vien to nebremzē interneta ātruma ierobežojumi.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.