Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos pieaudzis kontroļu skaits; visbiežāk pārkāpumi konstatēti Pierīgā

2020. gadā reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos kopumā veiktas 2639 kontroles, kas ir par 12% vairāk nekā 2019. gadā un par 43% vairāk nekā 2018. gadā. Pārkāpumi konstatēti 5% gadījumu un, tāpat kā citus gadus, pārsvarā tie bijuši biļešu tirdzniecības pārkāpumi. Visbiežāk tie konstatēti maršrutā Rīga–Jūrmala, Rīga–Baldone, Rīga–Olaine un Rīga–Salaspils. Tāpat šogad kontrolieri pārbaudīja, kā pārvadātāji un pasažieri ievēro valstī noteiktos ierobežojumus vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neskatoties uz to, ka 2020. gadā ir palielinājies kopējais veikto kontroļu skaits, pārkāpumi reģionālajā sabiedriskajā transportā, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, konstatēti nedaudz mazāk – pērn pārkāpumi konstatēti 5% gadījumu, 2019. gadā – 6% gadījumu, bet 2018. gadā – 7% gadījumu. Pārkāpumi lielākoties – 89% gadījumu – saistīti ar biļešu tirdzniecību, piemēram, pasažierim netika izsniegta biļete; nulles vērtības biļete izsniegta pasažierim, kuram tā nepienākas; biļete izsniegta īsi pirms kontroles uzņemšanas autobusā; autobusa vadītājs neapstājās, lai uzņemtu kontroli autobusā. Šādi gadījumi, tāpat kā citus gadus, visbiežāk bijuši Pierīgas maršrutos. Tāpat kontrolieri konstatējuši, ka atsevišķos gadījumos autobusa vadītājs neievēroja kustības sarakstu, pārvadātājs nebija uzstādījis aktuālo kustības sarakstu pieturvietā u.tml.

Biļetes jāņem!

Autotransporta direkcija aicina pasažieru ņemt biļeti, atgādinot, ka statistiku par katra reisa pieprasījumu veido izsniegto biļešu skaits! Par gadījumiem, kad netiek izsniegta biļete vai konstatēti cita veida pārkāpumi, aicinām ziņot kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērn rudenī un ziemā, salīdzinot ar pavasari, pasažieri daudz apzinīgāk ievēroja valdības noteiktos ierobežojumus saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu sabiedriskajā transportā. Kontrolieri vien atsevišķos gadījumos konstatēja to, ka pasažieris braucis bez sejas maskas vai nav ievērojis distanci, ieņemot sēdvietu, kas bijusi marķēta. Savukārt pārvadātāji bijuši apzinīgi jau kopš pavasara, operatīvi reaģējot ikreiz, kad tika ieviesti jauni ierobežojumi, piemēram, prasība neuzņemt vienā autobusā vai vilciena vagonā vairāk pasažieru par 50% no tā ietilpības. Tāpat pārvadātāji regulāri dezinficē transportlīdzekļus, īpašu uzmanību pievēršot virsmām, kurām pasažieri bieži pieskaras. Rūpējoties par savu darbinieku drošību, pārvadātāji ir norobežojuši autobusa vadītāja vietu ar aizsargstiklu vai nepārdod biļetes rindā aiz autobusa vadītāja.

Foto: Loreta Jargane

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.