Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Reģionālajā vizītē Smiltenē viesojās Ekonomikas ministrs

Trešdien, 18.augustā, reģionālajā vizītē, Smiltenes novadā, viesojās Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktoru Kasparu Rožkalnu tikās ar novada uzņēmējiem, lai klātienē pārrunātu uzņēmējiem aktuālos jautājumus, kā arī informētu par jaunām atbalsta programmām uzņēmējdarbības attīstībai un konkurētspējas veicināšanai informē Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Beitika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā uzsver ministrijas pārstāvji – klātienes sarunās daudz veiksmīgāk ir iespēja iepazīt reālos izaicinājumus, ar kuriem uzņēmēji saskaras ikdienas un tā ir iespēja saprast, ka valdības apstiprinātās atbalsta programmas tiešām palīdz uzņēmējiem attīstīties – piesaistīt investīcijas un radīt labi apmaksātas darba vietas. Vizītes laikā arī pašvaldības vadība norādīja uz vairāku atbalsta programmu nepilnībām, kas mazpilsētās un reģionos, uzstādīto kritēriju dēļ, nav realizējamas. Ar vizītē pārrunātajām gaidāmajām atbalsta iniciatīvām no Ekonomikas ministrijas puses iespējams iepazīties Smiltenes novada mājaslapā.

Vizītes ietvaros ministrs apmeklēja divus perspektīvus un veiksmīgus Smiltenes novada uzņēmumus – SIA “Artex Latvia”, kas ražo tekstilizstrādājumus, apģērbu un dažādus dizaina elementus, kur ar saviem sniegtajiem pakalpojumiem konkurē pat aviācijas nozarē un SIA “AW Latvia”, kura galvenie darbības virzieni ir mēbeļu, durvju, plākšņu un paneļu ražošana no pārstrādāta kokmateriāla, otrreiz lietojamas vai jaunas koksnes.

Kā prioritāri risināmie jautājumi diskusijās atklājās  – mājokļu pieejamības un ceļu infrastruktūras jautājumi. Viens no lielākajiem šķēršļiem jaunu darba vietu izveidei reģionos ir atbilstošu mājokļu pieejamība, savukārt neatbilstoša ceļu infrastruktūra kavē investīciju piesaisti un uzņēmumu konkurētspējas attīstību. Pierobežas uzņēmumiem vislielākais izaicinājums darbaspēka noturēšanai ir lielais nodokļu slogs un konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšana saviem darbiniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies visiem uzņēmējiem, kas atrada iespēju piedalīties diskusijā – tā ir iespēja iepazīt ekonomikas attīstības tendences reģionā un iespēja izvērtēt atbalsta programmas, lai ekonomiskā veiktspēja un uzņēmējdarbības vide tiešām tiktu stiprināta un atbalstīta. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.