Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Publiskoti visi mācību programmu paraugi; no 11. augusta sākas skaidrojoši vebināris

Foto: Unsplash

Valsts izglītības satura centra (VISC) īstenotā projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola2030) ietvaros ir izstrādāti un publiskoti visi plānotie mācību programmu paraugi pamatizglītībā un vidējā izglītībā, un tie ir pieejami Mācību resursu krātuvē www.mape.skola2030.lv. Laikā no 11.līdz 21.augustam notiks katru programmu skaidrojoši publiski vebināri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā izstrādāts 51 mācību priekšmetu un kursu programmu paraugs, kas veidots kā atbalsta materiāls skolotājiem. Tā kā izstrādātajām mācību programmām ir ieteikuma raksturs, izglītības iestāde var elastīgi veidot mācību plānu, īstenojot kursus īsākā vai garākā laika periodā, jo izglītības programmā noteikts tikai kopējais ieteicamais stundu skaits kursā un tematā. Tāpat kā līdz šim, skolotājiem saistoši jeb obligāti ir vienīgi skolēniem noteiktie sasniedzamie rezultāti mācību jomās – tie ir bijuši pieejami kopš standartu pieņemšanas brīža valdībā – pamatizglītībā kopš 2018.gada rudens, vidējās izglītības pakāpē – kopš 2019.gada rudens. Tie viegli uztveramā formātā publicēti te: https://www.skola2030.lv/lv/macibu-saturs/merki-skolenam/sasniedzamie-rezultati. Pakāpeniski mācību resursu krātuvē www.mape.skola2030.lv tiek publicēti arī mācību līdzekļi.

Sākot ar šo nedēļu, Skola2030 organizē vebināru sēriju par pamatkursu programmu paraugiem vidējā izglītībā un to izmantošanu mācību procesā – tie, tāpat kā līdz šim notikušie, būs skatāmi tiešraidē Skola2030 Facebook kanālā www.facebook.com/skola2030:

11. augustā plkst. 12.00 – Sociālās zinības un vēsture

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

11. augustā plkst. 14.00 – Vēsture un sociālās zinātnes

13. augustā plkst. 11.00 – Mazākumtautības (krievu) valoda un literatūra

14. augustā plkst. 10.00 – Dizains un tehnoloģijas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

14. augustā plkst. 12.00 – Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomas pamatkursi (izņemot Literatūra I)

14. augustā plkst. 15.00 – Sports un veselība

19. augustā plkst. 10.00 – Programmēšana

21. augustā plkst. 10.00 – Datorika

Saites uz mācību programmu paraugiem atrodamas arī Skola2030 mājaslapā: http://skola2030.lv/lv/skolotajiem/macibu-programmu-paraugi-pamatizglitiba http://skola2030.lv/lv/skolotajiem/pamatkursu-programmu-paraugi-videja-izglitiba

Vienkopus saites iepriekšējo vebināru ierakstiem atrodamas un tiek papildinātas: https://www.skola2030.lv/lv sadaļā “Skolotājiem”, apakšsadaļā “Atbalsts” pie attiecīgā programmas parauga saites.

Pilnveidoto mācību saturu un pieeju vispārējā izglītībā paredzēts ieviest pakāpeniski, sākot no 2020. gada 1. septembra 1., 4., 7. un 10. klasē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.