Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde izveidojusi bezmaksas pašpārbaudes e-rīku pilsonības pretendentiem

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk – Pārvalde) trešdien, 14. jūlijā, uzsāk informatīvu kampaņu “RĪKOJIES, IEGŪSI!”, kas iepazīstina ar Latvijas pilsonības iegūšanu naturalizācijas kārtībā, un atklāj vienkārši lietojamu, viegli pieejamu bezmaksas elektronisko rīku, ar kura palīdzību interesenti var pārliecināties par savām zināšanām un sagatavoties pārbaudēm Latvijas pilsonības iegūšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jautājums par digitālo rīku pieejamību ir aktuāls jau ilgāku laiku, taču īpaši svarīgs tas kļuva laikā, kad epidemioloģiskās situācijas dēļ saskarsme klātienē tika ierobežota, bet virtuālās saziņas nozīme ikdienas uzdevumos pieauga,” saka Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Uldis Apsītis. “Latvijas pilsonības iegūšanas valodas prasmes un zināšanu pašpārbaudes elektroniskā rīka izstrāde ir būtisks un ārkārtīgi vajadzīgs solis,kas dos iespēju izmēģināt naturalizācijas pārbaudes un pārliecināties par savām zināšanām, kā arī sniegs skaidrāku izpratni par pārbaudēs sagaidāmo.”

Kopš naturalizācijas procesa sākuma no 1995. gada 1. februāra līdz 2020. gada 31. decembrim saņemti 148 478 naturalizācijas iesniegumi par 161 911 personām. Saskaņā ar Fizisko personu reģistra datiem 2020. gada 1. janvārī iedzīvotāju skaits Latvijā bija 2,083 miljoni, no kuriem 1,768 miljoni iedzīvotāji ir Latvijas pilsoņi (85 %), 216,682 tūkstoši iedzīvotāji (10 %) –Latvijas nepilsoņi un 98,201 tūkstoši ir ārzemnieki (5 %). Statistika rāda, ka ar katru gadu samazinās to personu skaits, kas vēlas iegūt Latvijas pilsonību un nokārto nepieciešamās pārbaudes. 2018. gadā Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā ieguva 930 personas, 2019. gadā – 808 personas, bet 2020. gadā – 725.

Pārvalde regulāri veic aptaujas par Latvijas nepilsoņu attieksmi pret Latvijas pilsonības iegūšanu. 2019. gada aptaujas dati liecina, ka būtisks iemesls, kas attur nepilsoņus no naturalizācijas, ir šaubas par to, vai viņi spēs nokārtot Pilsonības likumā noteiktās pārbaudes, – par to satraucas 23 % respondentu. Arī senākā kvalitatīvajā pētījumā, kas tika veikts 2013. gadā, kā viens no faktoriem, kas kavē respondentus iegūt Latvijas pilsonību, minētas bailes, ka emocionālās spriedzes dēļ viņi nespēs nokārtot Pilsonības likumā noteiktās pārbaudes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kad uzsāku naturalizācijas procesu, cītīgi mācījos pie privātskolotāja, lai sagatavotos latviešu valodas pārbaudei. Elektroniskais rīks ļoti atvieglo mācīšanās procesu un apgūto zināšanu pārbaudes iespējas. Domāju, ka tas ir labs risinājums, kā palīdzēt naturalizēties,” ar savu pieredzi dalās pasaules un Eiropas čempions kikboksā Zaurs Džavadovs.

Aicinām ikvienu, kurš vēlas iegūt Latvijas pilsonību, apmeklēt īpaši izveidotu elektronisko rīku, kas palīdzēs sagatavoties naturalizācijas pārbaudei: https://bit.ly/3xKDFve

Kampaņa “RĪKOJIES, IEGŪSI!” izveidota Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda projekta “Naturalizācijas atbalstošo informācijas sistēmu un saistīto procesu pilnveidošana un attīstība” ietvaros ar mērķi izglītot un informēt sabiedrību par Pārvaldes izstrādāto elektronisko rīku, kā arī veicināt mērķauditorijas iesaisti elektroniskā rīka izmantošanā un rosināt interesi par iespēju iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.