Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Notiks tiešsaistes izglītojošās sesijas pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem

Foto: freepik/ attēlam ilustratīva nozīme

Lai sniegtu izglītojošu un metodoloģisku palīdzību pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) aprīlī rīko trīs tiešsaistes sesijas “Pirmsskolu izaicinājumi darbā ar bērniem”. Tās norisinās – 8., 14. un 22. aprīlī, norāda VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka pirmajā sesijā skatīta pirmsskolas izglītības iestāžu darbinieku iekšējo resursu atjaunošana darbā ar bērniem, skarot arī tādas problēmas kā stress un profesionālā izdegšana, un iespējas tās atpazīt un izvairīties no sekām. Ar auditoriju strādās psiholoģijas doktorants, teologs un lektors Indulis Paičs. Otrajā sesijā praktizējoša mediatore Lolita Terēze Strode stāstīs par sadarbību ar vecākiem, problēmu savlaicīgu pamanīšanu un konfliktu risināšanas ar kolēģiem vai bērnu vecākiem iespējām un metodēm. Trešā sesija būs veltīta pozitīvajai pieredzei pirmsskolas izglītības iestāžu darbā, izmantojamajiem instrumentiem un metodēm. Ar piemēriem no savas prakses dalīsies privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Lotte” vadītāja Iveta Pudāne, savukārt VBTAI Konsultatīvās nodaļas vadītāja Inga Gulbe stāstīs par nodaļas pieredzi šajā jomā.

T. Trams norāda – Izvērtējot VBTAI saņemtās sūdzības, kā arī skatot veikto pārbaužu rezultātus, var secināt, ka dažādu bērnu tiesību pārkāpumu skaits pirmsskolas izglītības iestādēs pakāpeniski pieaug. Biežāk konstatētie pārkāpumi ir darbinieku emocionālā un/ vai fiziskā vardarbība pret bērniem, bērna interesēm neatbilstoša rīcība, izvēloties neatbilstošas disciplinēšanas metodes, neatbilstoša uzvedība, risinot bērnu uzvedības problēmas utt. Šo problēmu kopuma rezultātā cieš gan bērni un vecāki, gan iestāžu darbinieki, kas saskaras ar paaugstinātu stresu, priekšlaicīgu izdegšanu un citām problēmām.

Tiešsaistes sesiju ieraksti būs pieejami VBTAI mājaslapā un kontā sociālajā tīklā Facebook.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.