Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Notiks baleta mākslai veltīta diskusija par tās nozīmi mūsdienu mākslas kontekstā

foto: pexels.com/ attēlam ilustratīva nozīme

Gaidot Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju, kas 29.aprīlī norisināsies Dailes teātrī un tiešsaistē, Latvijas Dejas informācijas centrs platformā “Zoom” šodien plkst.18 organizē diskusiju “Balets Latvijā. Šodien”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Dejas informācijas centra pārstāve Maija Treile, diskusijā piedalīsies Agnese Andersone, Baiba Beinaroviča, Tālis Sils, Dmitrijs Gaitjukevičs un Elza Leimane.

Paredzēts, ka diskusijā tiks runāts par tādiem jautājumiem kā, piemēram, kāda ir baleta nozīme mūsdienu mākslas kontekstā, kā atšķirt klasisko baletu, moderno baletu un laikmetīgo baletu, kāpēc ir maz jaunu un oriģinālu baleta iestudējumu, kāpēc Latvijā nav baleta kritiķu, kas veido konkurenci Latvijas baletam un kas varētu būt jaudīgākie izaicinājumi baletā pēc pandēmijas. Sarunas moderatores būs Rūta Pūce un Dita Jonīte.

Treile atzīmēja, ka kopumā notiks četras tiešsaistes sarunas par atšķirīgu dejas žanru aktuālajiem jautājumiem. Katra saruna pievērsīsies savam dejas žanram – skatuviskajai tautas dejai, baletam, laikmetīgajai dejai un mūsdienu dejām. Tajās diskutēs dejas praktiķi un teorētiķi, piedalīties un iesaistīties sarunā aicināts ikviens interesents. Sarunas norisināsies “Zoom” platformā, tiks ierakstītas un pēcāk publicētas interneta vietnē “Dance.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nākamais pasākums gaidāms 20.aprīlī plkst.18, kad notiks diskusija “Cik laikmetīga ir laikmetīgā deja Latvijā?”, kurā tiksies Olga Žitluhina, Jonīte, Krišjānis Sants, Kristīne Brīniņa un Valts Miķelsons. Sarunas gaitā viņi pievērsīsies šādiem jautājumiem: kas ir “laikmetīgs”, kāda ir laikmetīgās dejas vieta laikmetīgās kultūras kontekstā, ko par laikmetīgās dejas procesu Latvijā var nolasīt Laikmetīgās dejas hronikā, kura ir vislabākā laikmetīgās dejas definīcija, kurš notikums, kas līdz šim pieredzēts Latvijā, būtu vislabākais piemērs, lai ilustrētu laikmetīgo deju. Diskusijas moderatores būs Lāsma Goba un Agnese Bordjukova.

Paredzēts, ka 26.aprīlī notiks saruna “Kāds ir mūsdienu deju statuss?”. Diskusijā aicināts piedalīties Edmunds Veizāns, Annika Andersone, Andžejs Začiņajevs, Edīte Ābeltiņa un Līga Vološčuka. Diskusijā tiks pārrunāti tādi jautājumi, kā, piemēram, kas deju padara par novecojušu un nemūsdienīgu, kas jāsaprot ar apzīmējumu “mūsdienu dejas”, kas ir mūsdienu deju dejotāja bāze, un ar ko tieši amatieris atšķiras no profesionāļa, kādi kritēriji mūsdienu dejām palīdz kvalificēties kā mākslas notikumiem un kā mēs kopā varam celt mūsdienu deju kvalitāti un prestižu Latvijā. Diskusijas moderatore būs Anna Pierhuroviča.

Diskusijas notiks platformā “Zoom”. Lai piedalītos un saņemtu pieejas saiti, interesenti aicināti pieteikties, rakstot uz e-pasta adresi “info@dance.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.