Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas reģionu pārstāvji aicināti pieteikt darbus Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020

Foto: Publicitātes

Šī gada 30. oktobrī tiks pasniegta Latvijas Arhitektūras gada balva 2020. Tas ir prestižākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā, akcentējot un cildinot izcilākos sasniegumus nozarē. Organizatori atgādina, ka tiek gaidīti pieteikumi no arhitektiem, pasūtītājiem, būvniekiem, pašvaldībām un sabiedriskajām organizācijām arī Latvijas reģionos. Šogad apbalvojums atzīmēs savu 25. gadadienu. Konkursam darbus var iesniegt līdz 4. septembrim. Vēsta Latvijas Arhitektu savienības pārstāve Māra Vaivode.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Arhitektu savienība (LAS) īpaši aicina konkursam pieteikties arī arhitektus, pasūtītājus, būvniekus, pašvaldības un sabiedriskās institūcijas no Latvijas reģioniem. Latvijas Arhitektu savienība uzsver, ka pēdējos gados vairāki darbi tieši no reģioniem ieguvuši augstu atzinību, kliedējot pieņēmumu, ka pārdomāta arhitektūra tiek veidota tikai valsts galvaspilsētā. Pagājušajā gada zelta ananasu jeb Lielo gada balvu ieguva arhitektes Brigitas Bulas veidotā Sāls māja Pāvilostā, bet 2018. gadā visaugstāko novērtējumu Latvijas Arhitektūras gada balvā ieguva arhitekte Ilzes Mekšas realizētā Liepājas Valsts 1. ģimnāzija. Pēdējos gados gan galvenās balvas, gan žūrijas atzinību izpelnījušies liels skaits mazāka un lielāka formāta objektu visā Latvijā.

Gada balvai pieteikto darbu klāsts labi atspoguļo pašreizējo Latvijas arhitektūras vidi, galvenās tendences un nozīmīgākos procesus. Pēdējo gadu balvu ieguvēji pierāda un visi iesniegtie darbi aktualizē cieņu pret vēsturisko mantojumu, kuru cenšamies ne tikai sargāt, bet arī izcelt globālā līmenī. Tajā pašā laikā arhitektūra apvieno prasmīgu tradicionālo materiālu pielietojumu, kas tiek papildināta ar mūsdienīgiem un inovatīviem risinājumiem. Līdztekus 2019. gada zelta ananasa saņēmējai, Gada balvu ieguva SIA Arhitektes Ināras Caunītes biroja un dizaina biroja H2E realizētā Alūksnes Bānīša stacija, SIA “MAAJA skan” jaunbūvētā Lubānas kapliča un SIA “Grupa93” organizētais MadCity Riga 2018.

Darbus var pieteikt tikai tiešsaistes vidē, kā arī ar konkursa nolikumu, darbu iesniegšanas un vērtēšanas kārtību var iepazīties rīkotāja mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes

Šogad darbus izvērtēs iepriekšējā gada Lielās gada balvas ieguvēja arhitekte Brigita Bula, Gada balvas ieguvēji arhitekti Ināra Caunīte, Vita Škapare un Artūrs Lapiņš, kā arī arhitektūras kritiķis Vents Vīnbergs un dizainers Holgers Elers. Atlases žūrijas izvirzītos nominantus konkursa otrajā kārtā vērtēs fināla žūrija, kuras sastāvu veidos pieredzējuši arhitekti no ārvalstīm, kā arī viens atlases žūrijas pārstāvis. Latvijas Arhitektūras gada balva ietver trīs pakāpju apbalvojumus – atlases žūrijas balvu un atzinības diplomu visiem izvirzītajiem nominantiem, fināla žūrijas balvu jeb LAGB 2020 labākajiem nominētajiem darbiem un LAGB 2020 Grand Prix jeb Lielo gada balvu, kura tiek piešķirta vienam darbam saskaņā ar fināla žūrijas lēmumu.

Latvijas Arhitektūras gada balvai var pieteikt gan Latvijā realizētus darbus (neatkarīgi no autoru valstiskās piederības), gan tādus, kas realizēti citviet pasaulē, ja to autoru piederības valsts ir Latvija. Tie var būt gan objekti (būves un citi būvdarbu rezultātā tapuši darbi), gan procesi jeb tādi darbi, kurus tā pieteicējs uzskata par notikumu Latvijas arhitektūrā, piemēram, grāmatas, periodiski vai citi izdevumi, interneta resursi, TV vai radio raidījumi, pētījumi, izstādes, izglītojoši vai sabiedriski pasākumi, mākslas darbi un citi projekti. Objektu pieteikumi tiek pieņemts sekojošās kategorijās: sabiedriskas ēkas (kultūras, izglītības, veselības un ārstniecības iestādes, sakrālās ēkas, sporta būves), komercēkas un ražošanas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, tirdzniecības ēkas, ražošanas ēkas), inženierbūves, individuālās dzīvojamās ēkas, daudzdzīvokļu ēkas, restaurācijas darbi, interjeri (publiskie un privātie), kā arī ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums un vides objekti. Latvijas Arhitektūras gada balvai var iesniegt darbus, kas tapuši arī agrāk par 2019. gadu, ja vien tie konkursam nav bijuši iesniegti iepriekš. Konkursam netiek pieņemti nerealizēti projekti vai nepabeigti objekti.

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2020 nominētie darbi tiks publiski paziņoti pēc pieteikšanās termiņa un atlases žūrijas darba beigām, savukārt visu apbalvojumu saņēmēji tiks nosaukti un godināti pasniegšanas svinīgajā ceremonijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.