Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Latvijā pirmo reizi norisināsies apmācības par pašnāvību risku novēršanu

Publicitātes foto

Trīs dienu garumā, no 25. – 27. augustam, Latvijā pirmo reizi norisināsies sertificētas mentālās veselības apmācības par pašnāvību riskiem un prevenciju. Veselības statistikas datubāzes dati liecina, ka Latvijā pēdējo gadu laikā pašnāvību skaits ir nemainīgi liels – aptuveni 300 cilvēku gadā. Tāpēc biedrība Ogle ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja atbalstu rīko apmācības, kurās stāstīs, par to, kādas ir pirmās pazīmes cilvēka uzvedībā, kas var liecināt par tuvojošos krīzi, un kā pareizi komunicēt ar personām, kurām nepieciešams sniegt palīdzību, pirms ir par vēlu, “Alūksniešiem.lv” pavēstīja pārstāve Zanda Kočāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sertificētās apmācības norisināsies pēc Kanādas organizācijas LiwingWorks programmas, kas ir vadošā programma pasaulē, kura ir specializējusies pašnāvību novēršanas izglītībā jau vairāk kā 35 gadu garumā.

Šogad, pirmo reizi Latvijā, realizējot šāda veida apmācības, dalībniekiem ir iespēja pieteikties uz kādu no apmācību kursiem, ko vadīs sertificēti pasniedzēji no Lietuvas.

Semināros divos līmeņos tiks apgūts tas, kā pamanīt pirmās krīzes pazīmes cilvēka uzvedībā, kā pareizi komunicēt un uzklausīt šo personu un kā sniegt palīdzību, izstrādāt darbību plānu, kas palīdz atturēt līdzcilvēku no aiziešanas. Paralēli SafeTalk un ASIST apmācībām, apgūstot teorētiskās zināšanas, dalībnieki tiks aicināti piedalīties diskusijās un mācīties, iejūtoties īstās dzīves situācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmācību organizatore, biedrības “Ogle” pārstāve Alise Cepurīte: “Pēdējo gadu laikā ar vien vairāk tiek pievērsta uzmanība mentālās veselības nozīmei, taču statistikas dati liecina, ka Latvijā joprojām ik mēnesi liela daļu līdzcilvēku izvēlas no šīs pasaules aiziet labprātīgi. Tāpat nereti nākas piedzīvot situācijas, kad cilvēki nespēj atpazīt uzvedībā signālus pat savos tuviniekos, kas liecinātu, ka mūsu draugi, radi vai kolēģi plāno no šīs pasaules aiziet paši. Tāpēc, lai padarītu drošāku vidi sev apkārt, mentālās veselības atbalsta biedrība Ogle, kopā ar Ziemeļvalstu Ministrijas padomes atbalstu realizē apmācības pašnāvību novēršanai, lai savlaicīgi spētu sniegt palīdzību tiem, kam tā ir nepieciešama un spētu sniegt atbalstu atgriezties gaišākā ikdienā.”

Realizējot apmācības, organizatori aicina pieteikties dalībniekus, kas ikdienā strādā ar cilvēkiem lielākajās riska grupās – ģimenēm un cilvēkiem problemātiskos dzīves periodos, jauniešiem un studentiem, kā arī cilvēkiem, kuri ikdienā veic emocionāli smagu un nogurdinošu darbu. Tāpat dalībniekus aicinām ņemt vērā, ka apmācības norisināsies angļu valodā un visi izsniegtie izziņu materiāli būs sagatavoti angļu valodā. Ņemot valstī esošos noteikumus, apmācības norisināsies klātienē un lai tajās piedalītos nepieciešams uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu.

Apmācības vietu skaits ierobežots! Pieteikties apmācībām iespējams līdz 6. augustam, dalībnieku anketa pieejama: https://forms.gle/SGayjDVkWvJ6wnxa9

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.