Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iespēja piedalīties konferencē “Pākšaugi – no lauka līdz galdam”

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) aicina nozares speciālistus un interesentus piedalīties tiešsaistes konferencē “Pākšaugi – no lauka līdz galdam”, kas notiks 28.janvārī, vēsta aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferencē iekļautā tematika saistīta ar pākšaugu audzēšanas sistēmām un lauksaimniecības barības un pārtikas ķēdēm, iekļaujot pilnu ciklu no pākšaugu audzēšanas līdz pagatavotiem produktiem.

Konferences pirmajā daļā būs iespēja uzzināt par projektu “LegValue” un tajā risinātajiem uzdevumiem un sagaidāmajiem rezultātiem.

Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa iepazīstinās ar pākšaugu audzēšanas attīstības iespējām, Lietuvas lauksaimniecības un mežsaimniecības pētniecības centra vadošā pētniece Židre Kadzjuliene dalīsies ar Lietuvas zinātnieku veiktajiem pētījumiem pākšaugu audzēšanā un Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) vadošā pētniece Sanita Zute – ar Latvijas zinātnieku paveikto. Zemnieku saimniecība “Pīlādži” un SIA “Aloja Agro” pārstāvji vēstīs par savu pieredzi pākšaugu audzēšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferences otrā daļa veltīta pākšaugu audzēšanas ekonomiskajiem jautājumiem un pārstrādes iespējām.

AREI Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe iepazīstinās ar pākšaugu tirgu Latvijā un pasaulē, bet LLKC ekonomikas konsultants Raivis Andersons sniegs ieskatu, par to, cik izdevīgi ir audzēt pākšaugus. Ar pārstrādes iespējām iepazīstinās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore un vadošā pētniece Sandra Muižniece-Brasava. Pieredzes stāstos par pākšaugu produktu izstrādi un realizāciju dalīsies zemnieku saimniecības “Kotiņi” īpašnieks Aldis Ločmelis un SIA “Milzu” īpašnieks Enno Ence.

Konferences tiešraides sākums paredzēts 28.janvārī plkst.10 tīmekļvietnē “www.laukutikls.lv” un LLKC “Facebook” lapā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.