Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Foto: Alūksnē Mamanet turnīrs

Sestdien Alūksnes Sporta centrā norisinājās Mamanet turnīrs. Piedalās komandas no Alūksnes, Gulbenes, Balviem, Daugavpils, Valmieras, Skrīveriem, Jēkabpils, Rūjienas, Jelgavas, Rēzeknes, Siguldas un Mārupes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiem, kas nav dzirdējuši vai redzējuši, kas ir MAMANET, — šo spēli spēlē galvenokārt sievietes — mammas, tāpēc tai arī tāds nosaukums. Aktivitāte ir ļoti demokrātiska, tajā var piedalīties jebkura vecuma sievietes, bet pārsvarā tās ir mammas un pat vecmāmiņas, kuras ir gatavas aktīvi izkustēties. Spēle ir ļoti līdzīga volejbolam, tā notiek volejbola laukumā ar 6spēlētājām katrā laukuma pusē. Dalībniecēm bumba jānoķer rokās, pirms tā tiks nodotanākamajai spēlētājai, nevis kā volejbolā, kur tā ir jāatsit.

Galvenais mērķis ir iesaistīt spēlē sievietes, kuras nav nodarbojušās ar sportu, vai pašlaik ar to nodarbojas retāk. Izraēlā uz “kečbola” spēles pamata izveidojās sociālā kustība Mamanet, kas palīdz sievietēm pārvarēt ikdienas grūtības un satikt jaunus draugus, sajust atbalstu, veicināt komandas garu. Galvenā spēles devīze ir: “katra mamma var”. Spēlējot Mamanet, sievietes popularizē savā ģimenē sportu, veselīgu dzīvesveidu, komandas spēleskultūru. Pēc veiksmīgiem 17 gadiem Izraēlā Mamanet kļuva par lielāko sabiedrisko sportisko kustību šajā valstī un pašlaik tas tiek popularizēts visā pasaulē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.