Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Drošības pasākumus izprot dažādi

Foto: Pexel

Gribu pateikties saviem pacientiem par situācijas izpratni un atbildīgu attieksmi pret savu un sabiedrības veselību. Gadījumu, kad pacienti ir rīkojušies bezatbildīgi, šajā pandēmijas laikā nav bijis daudz, tomēr jauno mācību gadu ģimenes ārsti sagaida ar bažām. Tā būs nebijusi situācija gan izglītības iestādēm, gan vecākiem, gan mediķiem. Skolā ir ieviesta virkne drošības pasākumu, kuru darbība dzīvē vēl nav pārbaudīta, un tas jau ir radījis precedentus, ka izglītības iestādes un vecāki prasības izprot nepilnīgi vai pat ačgārni. Vēsta ģimenes ārste Arita Prindule.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pamatnoteikums rīcībai pašreizējā situācijā – pie jebkura ārsta, tai skaitā ģimenes ārsta, jādodas, obligāti iepriekš piesakoties. Šobrīd nav akūtā pieņemšanas laika jeb tā saucamās “dzīvās rindas”; obligāti jālieto sejas aizsargmaska pieaugušajiem un bērniem no septiņu gadu vecuma. Ja bērns ir saslimis, vispirms ar ģimenes ārsta praksi vecākiem jāsazinās telefoniski. Ārsts uzreiz vai noteiktā laikā sniegs telefonisku konsultāciju un nozīmēs sākotnējo ārstēšanu. Nepieciešamības gadījumā tiks noteikts veikt “Covid-19” analīzi, pēc rezultātu saņemšanas tiks lemts par tālāko taktiku, ja nepieciešams – vienojoties par vizīti klātienē. Uz konsultācijām jāpierakstās tikai telefoniski, nevajag nākt klātienē pieteikt vizīti. Tāpat arī pie ārsta jāierodas bez liekām pavadošajām personām – bērns nāk ar vienu likumīgo pārstāvi, pieaugušie nāk vieni paši.

Ja ir bijusi neskaidra situācija vai nav zināms, vai ir notikusi inficēšanās ar “Covid-19” vai nav, telefoniski jāsazinās ar ārstu vai epidemiologiem, kuri izskaidros, kā rīkoties. Ārpus ģimenes ārstu darba laika var zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo telefonu 66016001.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.