Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Daudz baltu dieniņu, ilgu mūžu dzīvojot!

1923. gada 11. septembrī Jaunlaicenes pagasta “Rēveļos” Lejasblusu ģimenē pasaulē nāca pirmdzimtā meitiņa, kurai vecāki deva vārdu Biruta, tobrīd nenojaušot, ka šūpulī līdzi ielikuši arī labu veselību un dzīvesprieku līdz pat simt gadu skaistām vecumdienām.
Tagad Biruta dzīvo savā namiņā Apē un par dzīvi nesūdzas. Cik nu vien spēj, apdara mājas darbus, pagatavo ēst, izkurina krāsni, palasa avīzes un vakaros ieslēdz televizoru, lai noklausītos jaunākās ziņas. Aprūpi viņa uzticējusi sociālajai darbiniecei apenietei Ivetai Piģulei, kura sirmo kundzi pieskata jau 13 gadus. Ar abām tiekos Birutas mājās viņas 100. dzimšanas dienas priekšvakarā.

Rūpniecības ielā, Apē pie baltas ķieģeļu mājas mani sagaida un iekšā aicina aprūpētāja Iveta Piģule. Atverot istabas durvis, pretī plūst patīkams siltums. “Birutiņa iekurinājusi krāsni, lai istabās mīlīgāk dzīvot. Es tikai sanesu malku, reizēm arī salieku krāsnī, bet saimniece pati iekurina un pieskata, līdz istabas siltas,” saka I. Piģule. Tur jau nāk arī viņa pati – tumšsarkanā kleitā, sakārtotiem matiem un smaidu sejā. Biruta labprāt kavējas atmiņās un pastāsta, ka augusi četru bērnu ģimenē Jaunlaicenes “Rēveļos”, kas robežojās ar Veclaicenes pagastu. Vecāki Vilhelmīne un Kārlis Lejasblusas bijuši lauksaimnieki, tādēļ mājās darba nekad netrūcis. Biruta bija vecākā meita, un viņai darāmā “ķēris” visvairāk, bet ģimenē vēl auguši māsa Milda un divi brāļi – Jānis un Imants. Bērni līdzi ar vecākiem darījuši visus lauku darbus, gājuši ganos, likuši lopiem priekšā barību kūtī, gaidot tos atgriežamies no ganībām.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.