Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Augusi konkurence uz deputātu vietām pašvaldībās

Foto: valmieraszinas/ attēlam ilustratīva nozīme

Šogad gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās ir augusi konkurence uz deputātu vietām vietvarās, šorīt TV3 pastāstīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, tā vēsta aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā pašvaldību vēlēšanām varētu būt iesniegti aptuveni 300 kandidātu saraksti, kas būs mazāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, jo ir mazāks ievēlamo pašvaldību skaits.

Bērziņa uzsvēra, ka konkurence uz deputātu vietām ir kļuvusi lielāka – pašlaik konkurence esot aptuveni septiņi kandidāti uz deputāta vietu, bet iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās tā bija pieci kandidāti uz vienu vietu.

CVK pārstāve novērojusi, ka šoreiz ir vairāk kandidātu 20 līdz 40 gadus vecu cilvēku vecuma grupā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā atzīmēja Bērziņa, ja būs jauni Satversmes tiesas spriedumi, kas mainīs pašvaldību robežas, tad šajās pašvaldībās var nākties vēlēšanas atlikt, lai tās sarīkotu vēlāk, jo pašlaik visi lēmumi par vēlēšanu procesu jau ir pieņemti un vienkārši pielabot tos vairs nebūs iespējams.

Savukārt epidemioloģiski CVK gatavojas uz vēlēšanu sarīkošanu pēc “stingrākā varianta”, piemēram, prasot vēlētājiem lietot sejas maskas, tomēr kopumā prasības nebūšot īpaši citādākas kā pašlaik sadzīvē.

CVK cer uz vēlēšanu komisiju darbinieku vakcinēšanu pret Covid-19. Bērziņa atzina, ka tam vajadzētu notikt pēc iespējas agrāk, bet ir problēma ar to, ka vēlēšanu komisiju izveide jāpabeidz vien līdz 26.aprīlim, tātad pašlaik vēl nav zināmi visi cilvēki, kas strādās komisijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien noslēdzas deputātu kandidātu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām, kas notiks jūnija pirmajā nedēļas nogalē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (6)

  1. Protams, ka jācīnās. garantēta alga veselus četrus gadus. Paskatījos Alūksnē iesniegtos piecus sarakstus. Trīs ZZS, NA un JV. stabili saraksti ar zināmām vērtībām. Arī darbi ir redzami un taustāmi. Divi pārējie JKP un reģionu attīstība ļoti daudz sava labuma meklētāji, pārbēdzēji no citām partijām. Nevieš uzticību, ka atkal muks kaut kur kur labāk. Programmas, nu kā jau visiem vadās pēc principa “Kā var nesolīt” bet tā jau visiem apmēram viens un tas pats. Tāda jūtama balsu pirkšana ir sākusies. Kaut kādas dīvainas aktivitātes sākušās. Bet kur tad bijāt šos četrus gadus? pamodāties pirms vēlēšanām? Kas Jums liedza darboties un sevi parādīt četru gadu garumā, lai par Jums uzzinātu? Un tad atkal pukstēs, ka iedzīvotāji ievēl vecos vēžus un nekas nemainās.

  2. Kā arī, vai Jūs tiešām iesakat alūksniešiem ATKAL balsot par tiem pašiem cilvēkiem, kas, galvenokārt, patērē novada budžetu nevis alūksniešu vajadzībām (pansionāts, ceļi, māju apsaimniekošana, sporta halle, bērnu mūzikas skolas un mākslas skolas ik mēnešu maksu samazināšana), bet plāno patērēt to Rožu dārziem u.c. izklaidēm, kas, galvenokārt, mērķētām uz tūristiem?
    Ir skaisti, ka Alūksne tiek sakopta un pārvēsta tūristiem draudzīgāka, bet patērētājiem līdzekļiem to nozaru attīstībā ir jābūt balansā ar pašu alūksniešu ikdienas uzlabošanu

  3. Piekrītu teiktajam, ka pilsēta tiek veidota galvenokārt tikai tūristiem un instagram bildēm, nevis cilvēkiem, kuri šeit dzīvo un kuri vēlētos arī pilsēta strādāt, nevis tikai atpūsties un atbraukt reizi mēnesī, lai pastiagātu pa parkiem. Esmu atgriezusies Alūksnē no Rīgas ar savu ģimeni, abiem ar vīru ir augstākās izglītības, labi, ka vīrs var strā’dat attālināti, savukārt es joprojām ar savu augstāko izglītību neesmu atradusi, pat neesmu aicināta ne uz vienu darba interviju. Intereses pēc esmu sākusi sekot līdzi domes sēdēm un jāsaka, ka tā tiešām ir iekārojama vietiņa. Domes sēžu laikā tikai pāris deputāti atļaujās jautāt, lūgt paskaidrojumus, diskutē, savukārt lielākā daļa deputātu tikai spiež balsojuma podziņas. Brīnišķīgi! Sēdi, skaties ekrānā, neko nedomā, spied “pareizās podziņas” un beigās par to tev vēl arī samaksā. Neviena jautājuma, nevienas diskusijas! Diezgan skumji. Viegla nauda.

  4. Gaidam pārmaiņas—Vai vel nav skaidrs uz kuru pusi velk šie pašreizējie ZZS-JV-NA–(ari valsts mērogā)Jābūt stulbam lai nesaprastu.Visi bīdītie un nerealizētie projekti,tika bīdīti tikai savām interesēm.Vai tika veikta kāda aptauja par to nožēlojamo spa,vai tika veikta aptauja par Alūksnes apvedceļa vajadzību (kaut gan lielākoties attīstītajās valstīs maksimāli to attīsta,lai smagās auto izstumtu no apdzīvotām vietām)Mums ir savādāk–kādam redziet tūristi jāved un purvi japarāda-Muļķības–Vai tur nav kādam savas intereses,nevis iedzīvotāju intereses!Ziniet cik daudz varētu rakstīt par šiem varnešiem!Padomājiet reāli–Pareizi teikts vienā komentā,ka viss tiek lemnts veinpersoniski,neapspriežot,neuzkklausot ne opozīciju ne iedzīvotāju velmes!Ta ir bijis gadiem,un pārvelēšana nemainīs ne tikumu ne domāšanu!

  5. Aizmistiiet tādas partijas ka JV..ZZS un NA..Pietiekoši viņi sevi parādījuši ne no labākās puses.Ha..un nekaunās pat reklāmu izkārt pie ..Pajumtes..sienas.Partija JV..ar tik lielu nicinājumu valsts mērogā.Nav kauna vēl nodoklu naudu tēret reklamām.Adlers un ko būtu labāk aizvākties.Šie visi vecie ir jādzen tālāk no politikas.Tas būtu labākais ko viņi varētu izdarīt pilsetas labā un ari valsts labā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.