Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Augstsprieguma tīkls”: Spēcīgās vētras un karstums nav ietekmējis pārvades tīkla darbu

Attēlam ilustratīva nozīme/ foto: lec.lv

Aizvadītajās Jāņu brīvdienās pieredzētā karstuma un vētru dēļ elektroenerģijas piegāde AS “Augstsprieguma tīkls” klientiem kopumā nav tikusi traucēta, vēstīts aģentūrā Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tomēr agrā Jāņu rītā vētra uz vadiem uzgāzusi kokus divās vietās Gulbenes apkārtnē. Uzreiz pēc avārijas bojātās līnijas automātiski pārslēgušās uz rezerves līnijām, bet abu avāriju sekas novērstas Jāņu dienā.

Kā liecina kompānijas operatīvā informācija, 24.jūnijā 110 kilovoltu (kV) līnijā Lizums-Gulbene vējā tika iegāztas divas priedes, kā arī ar saknēm izgāzta sausa egle, visu šo koku diametrs pārsniedza 30 centimetrus, tie bija vairāk nekā 25 metrus augsti un auga 17 metru attālumā no elektrolīnijas ass.

Savukārt 110 kV līnijā Alūksne-Gulbene ar saknēm tika iegāztas divas apses, kuru stumbru diametrs bija 35 un 40 centimetri, tās bija aptuveni 25 līdz 27 metrus augstas un auga 20 metru attālumā no līnijas ass.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Augstsprieguma tīklā” pauda, ka visi šie gadījumi neiespaidoja klientu apgādi ar elektroenerģiju, jo notika automātiska sistēmas pārslēgšanās uz rezervējošām līnijām. Neraugoties uz to, pieredze rāda, ka arī gadījumos, kad nav konstatēti gaisvadu līniju atslēgumi, vētru laikā koki tiek aizlauzti un tādējādi rodas potenciāls apdraudējums.

Uzņēmumā pavēstīja, ka plānots apsekot gaisvada līnijas, kur vētras postījumi bija vislielākie.

Latvijā ir vairāk nekā 5200 kilometru gaisvadu līniju, liela daļa no tām ir izbūvēta purvos un mežos. Katru gadu “Augstsprieguma tīkls” apseko pārvades līnijas un nozāģē bīstamos kokus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Augstsprieguma tīkls” ir neatkarīgs Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operators, kas nodrošina elektroenerģijas pārvades tīkla darbības un Latvijas elektroenerģijas sistēmas elektroapgādes drošumu, sniedz pārvades sistēmas pakalpojumus, balstoties uz publicētiem pārvades pakalpojuma tarifiem, veic pārvades sistēmas operatīvo vadību un nodrošina drošu, stabilu, elektroenerģijas pārvadi pārvades sistēmā. “Augstsprieguma tīkls” pieder valstij.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.