Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes NVO pauž bažas par Veselības veicināšanas pakalpojumu centra projekta virzību un valsts institūciju attieksmi

Alūksnes novada nevalstiskās organizācijas (NVO) noraizējušās, ka atbildīgās valsts institūcijas liek šķēršļus Veselības veicināšanas pakalpojumu centra projekta īstenošanai, nepiešķirot tam atvēlēto Eiropas Savienības (ES) finansējumu “Alūksniešiem.lv” vēsta aģentūra Leta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstulē Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) un finanšu ministram Jānim Reiram (JV) vietējās NVO, tostarp Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centrs, pauž bažas, vai novadam piešķirtā ES fondu finansējuma kvota 3,2 miljonu eiro apmērā, kas paredzēta objekta būvniecībai, netiks atņemta. Šādu apdraudējumu biedrības esot saklausījušas sarunās ar novada domes vadību.

“Ja pašvaldības sagatavotais projekta pieteikums Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā ir apstiprināts, ja pieprasīto papildu informāciju pašvaldība aģentūrai ir sniegusi, tad kādi iemesli un atrunas no atbildīgo institūciju puses vēl tiek meklēti, lai Alūksnes novadu atstātu bez šī finansējuma un ļautu īstenot šo projektu,” jautā biedrības vēstulē.

Vienlaikus vēstules autori uzsver, ka projekts dos iespēju radīt jaunas darba vietas, vietēji uzņēmēji varēs attīstīt jaunus pakalpojumus, turklāt tas stiprinās pierobežas novadu. Tiek norādīts arī, ka iedzīvotāji jau sen gaida, “kad paši savā novadā varēs saņemt profesionālus un kvalitatīvus veselības veicināšanas pakalpojumus”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija meklē ieganstus, lai neatļautu pašvaldībai īstenot šo projektu, mēs esam gatavi vērsties Eiropas Komisijā un meklēt taisnību Briselē,” apgalvo NVO pārstāvji.

Viņi lūdz valdības vadītāju Kariņu “iestāties par novada attīstību un apliecināt, ka Alūksnes novadam piešķirtā finansējuma kvota saglabāsies un tās bez vilcināšanās būs izlietojama iecerētajai Veselības veicināšanas pakalpojumu centra izveidei”.

NVO arī uzskata, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Pūce nodarbojas “ar apzinātu kaitniecību pret Alūksnes novada iedzīvotājiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka par projekta stadijā esošā Alūksnes Veselības veicināšanas pakalpojumu centra nomnieku apstiprināts SIA “Aluksne Hotel Invest”. Izsolei bija pieteikušies divi pretendenti, bet uz to ieradās tikai “Aluksne Hotel Invest” pārstāvji.

Nomas tiesību izsole bija izsludināta ar mērķi atrast nomnieku plānotajam Veselības veicināšanas pakalpojumu centram saimnieciskās darbības veikšanai, sniedzot publiski pieejamus veselības veicināšanas un ar tiem saistītus pakalpojumus atbilstoši projekta mērķim un ēkas telpu funkcionālajam plānojumam.

Veselības veicināšanas pakalpojumu centru pašvaldība plāno izbūvēt, izmantojot Eiropas reģionālās attīstības fonda atbalstu. Būvdarbu summa ir aptuveni deviņi miljoni eiro.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Aluksne Hotel Invest” reģistrēts šā gada 28.maijā un tā pamatkapitāls ir 2750 eiro. Uzņēmuma īpašniece un patiesā labuma guvēja ir Linda Aldiņa. Viņa ir valdes locekle arī nekustamo īpašumu apsaimniekošanas uzņēmumos SIA “Latvia Hotel Invest”, SIA “KMI Invest” un arhitektūras un projektēšanas uzņēmumā SIA “Luxury Living Latvia”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.