Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aicina jaunas sievietes pieteikties bezmaksas kursiem IKT prasmju apguvei

Foto: Pexels.com/ Attēlam ilustratīva nozīme

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) aicina sievietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem pieteikties bezmaksas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) prasmju apguvei, “Alūksniešiem.lv” vēsta LIKTA viceprezidente Māra Jākobsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIKTA un NVA kopīgi piedāvātie kursi ir daļa no starptautiska projekta “Women4IT” aktivitātēm. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos.

Rudenī mācības pabeigušas 39 pirmās projekta “Women4IT” kursu absolventes un šobrīd jaunas sievietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem tiek aicinātas pieteikties otrās kārtas mācībām, kas sāksies 2021.gada janvārī. Saskaņā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem, visas mācības plānots organizēt attālināti. 

Līdz ar to īpaši tiek aicinātas pieteikties dalībnieces ne tikai no Rīgas, bet arī no reģioniem. Sievietēm ir iespēja pieteikties mācībām sešās mācību jomās – projektu koordinators, informāciju sistēmu testētājs, klientu apkalpošanas speciālists, datu analītiķis, datu aizsardzības speciālists un digitālo mediju praktiķis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai noskaidrotu, kura mācību joma potenciālajām mācību kursu dalībniecēm ir visatbilstošākā, novērtētu savas šī brīža prasmes, kā arī pieteiktos mācībām, LIKTA sadarbībā ar vēl astoņām Eiropas valstīm ir izveidojusi digitālu platformu “digitaljobs.women4it.eu/lv”. Tajā interesentes var iepazīties sīkāk ar izvēlēto mācību un darba jomu. Interesentes tiek aicinātas reģistrēties platformā un novērtēt savu gatavību digitālajam darbam, izpildot testu. Pēc testa izpildes iespējams izvēlēties vienu no sešām piedāvātajām profesijām, kurām nepieciešamās digitālās prasmes var apgūt mācībās.

Tāpat minētajā resursā, pieejamas infografikas un apraksti par katru profesiju, lai potenciālajām mācību dalībniecēm būtu saprotams, kādi darba pienākumi katrā profesijā ir jāveic, kādas prasmes būtu jāpārvalda un kādām īpašībām jāpiemīt. Projekts “Women 4IT” paredz ne tikai nodrošināt bezmaksas prasmju apgūšanu iepriekš norādītajai mērķa grupai, bet arī atbalstu darba vietas atrašanās pēc mācību pabeigšanas.

Pēc NVA datiem, šā gada 17.decembrī no 78 reģistrētām bezdarbniecēm vecumā no 18 līdz 29 gadiem iepriekšējā nodarbošanās bija saistīta ar informācijas tehnoloģiju (IT) profesijām. NVA reģistrētās bezdarbnieces vēlas apgūt tādas ar IT saistītās profesijas kā datu ievades operators, grafiku dizainers, programmētājs, informācijas ievadīšanas operators un citas. Tai pat laikā NVA datu bāzē 18.decembrī bija aktuāla 265 vakances IT jomā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.