Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Aglonas pašvaldībā valda neziņa par reliģiskajiem svētkiem augustā

Pašlaik pašvaldībai nav zināms, kā, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, tiks rīkoti Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonas bazilikā, aģentūrai LETA atzina Aglonas novada pašvaldības izpilddirektore Ineta Poga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: lsm.lv

Valdības jūnijā apstiprinātie grozījumi paredz, ka no augusta āra pasākumos varēs pulcēties līdz 3000 cilvēku, taču, pēc Pogas paustā, šis atļautais cilvēku skaits ir ievērojami mazāks, nekā parasti pulcējas Aglonā. Nav arī zināms, vai pulcēšanās ierobežojumi tiks pārskatīti.

Pašvaldība gaida tikšanos ar Tieslietu ministriju (TM) un citām atbildīgajām iestādēm 17.jūlijā, kad arī plānots spriest par svētku norisi. Poga klāstīja, ka pašvaldībai no valsts piešķirti 2000 eiro kārtības uzturēšanai un atkritumu izvešanai svētku laikā, taču pašlaik vēl nav zināms, vai pašvaldībai tiks piešķirts atbalsts, piemēram, epidemioloģiskās drošības prasību izpildes nodrošināšanai.

Pēdējās dienās pašvaldība saņem zvanus no interesentiem par svētku norisi un tirdzniecību pasākumā, jo bazilika izskatot iespēju neļaut izbraukuma tirdzniecību, un tirgotāji sākuši meklēt iespēju tirdzniecības vietas ierīkot uz pašvaldības īpašumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sabiedrisko kārtību svētkos parasti nodrošina Zemessardze un Valsts policija. Savukārt par pulcēšanās ierobežojumu uzraudzību, ko arī nodrošina policija, plānots spriest paredzētajā sapulcē.

Par iespējamo svētku atcelšanu pašvaldībā nav spriests, atzina Roga.

Jau ziņots, ka, gatavojoties Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā, TM rīkoja sanāksmi par šī gada pasākuma norisi, ņemot vērā Ministru kabineta (MK) noteiktos ierobežojumus. Sanāksmē piedalījās Veselības ministrijas, Slimību profilakses un kontroles dienesta, Iekšlietu ministrijas un Romas Katoļu Baznīcas Latvijā pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TM skaidro, ka, atbilstoši Epidemioloģiskās drošības likuma un Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma deleģējumam, MK ir noteicis epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību, tai skaitā pulcēšanās prasības un ierobežojumus, kas attiecināmi arī uz reliģiskās darbības veikšanas vietām.

“Līdz ar to arī Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku laikā, kas notiks no šā gada 12.augusta līdz 15.augustam, būs jāievēro Ministru kabineta noteiktie ierobežojumi,” uzsvēra ministrijā.

Ņemot vērā minēto, TM un Romas katoļu baznīca Latvijā ikvienu iedzīvotāju un svētceļnieku aicina ievērot noteiktos ierobežojumus, rūpējoties par savu un apkārtējo drošību, izvērtēt sagaidāmos riskus un pieņemt atbildīgu lēmumu par savu dalību Aglonas svētkos, tai skaitā svētceļojumu organizēšanu vai dalību svētceļojumos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.