Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Zemessargi aktīvi piedalās mācībās

No 24. līdz 26. septembrim Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes atbildības teritorijā notiek militāro mācības “Namejs 2021” aktīvā fāze, tādēļ aicinājām uz sarunu pulkvežleitnantu Jāni Freimani, kurš šī gada 2. jūlijā kļuva par Zemessardzes 31. kājnieku bataljona komandieri.

Pulkvežleitnants Jānis Freimanis stāsta, ka Vidzemē mācībās “Namejs 2021” piedalās ap 1000 dalībnieku, no kuriem vairāk nekā 130 zemessargu ir no Zemessardzes 31. kājnieku bataljona. 31. bataljons veiks mācību laikā noteiktos uzdevumus Alūksnes novada Mālupes un Jaunannas pagastā, kā arī Balvu novada Vīksnas un Kubulu pagastā.
“Militāro mācību “Namejs 2021” mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku vienību gatavību veikt valsts aizsardzības uzdevumus patstāvīgi un kolektīvās drošības sistēmas ietvaros. Precīzāk, Zemessardzes 31. kājnieku bataljons šī gada “Namejs 2021” vingrinājuma ietvaros pārbaudīs bataljona spējas veikt uzdevumus konvencionālas karadarbības apstākļos. Tas savukārt sevī ietver tādus taktiskos elementus kā komandvadība, taktiskā pārvietošanās, aizsardzības pozīciju un slēpņu ierīkošana, kā arī citu mācību scenārijā noteikto uzdevumu izpilde. Esmu pārliecināts, ka bataljona štāba personāls un mūsu zemessargi šī vingrinājuma laikā iegūs vērtīgu pieredzi un identificēs lietas, kas vēl jāpilnveido,” stāsta komandieris.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.