Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Tirdziņi uz ielām vairs nenotiks. Kādēļ tā?

Stājušies spēkā jauni Alūksnes novada pašvaldības saistošie noteikumi, kas regulē tirdzniecību publiskās vietās novadā. Ir izmaiņas, kas daļu tirgotāju un arī iedzīvotāju neapmierina, piemēram, jaunie noteikumi liedz tirdzniecību organizēt uz ielām, kā arī gadatirgi varēs notikt vien divas reizes gadā.

Alūksnes novada pašvaldības Uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste Māra Saldābola skaidro, ka iepriekšējie tirdzniecību regulējošie noteikumi bija izdoti pirms desmit gadiem, un tajos nebija iekļautas vairākas mūsdienās aktuālas prasības, tostarp mainītas ielu tirdzniecības vietas pagastu teritorijās. “Bija pagasti, kur iepriekš noteiktās tirdzniecības vietas neatbilst šā brīža reālajai situācijai, piemēram, pagasta pārvaldes ēka ar tirgošanās laukumu tur vairs neatrodas vai laukums ir privāts. Arī Alūksnes pilsētā noteicām četras tirgošanās zonas – vēsturiskā centra, parka, centrālo un Alūksnes Bānīša stacijas kvartāla zonas. Vēsturiskajā un parka un Alūksnes Bānīša stacijas kvartāla zonā atļauts tirgot vien noteiktas preces, lai tās atbilstu apkārtējai videi, piemēram, atļauts tirgoties mājražotājiem un amatniekiem, bet ne ievestas rūpniecības preces. Centrālajā zonā jeb pilsētas centrā varēs notikt gadatirgi,” skaidro M. Saldābola.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.