Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Skolu tīkla modelim jātop līdz jūlijam

Četras stundas ilgā Alūksnes novada pašvaldības saruna ar vecākiem un pedagogiem par novada izglītības iestāžu tīkla plānojumu pirmdien noslēdzās, abām pusēm nevienojoties kopīgā redzējumā. Pedagogi un vecāki pēc diskusijas atzina, ka nejūtas uzklausīti, savukārt novada vadība nesadzirdēja tik ļoti gaidītos konkrētos priekšlikumus.

Kāds būs Alūksnes novada skolu tīkls, šobrīd nav zināms. Novada domei lēmums par to jāpieņem līdz šī gada 1. jūlijam. Mainījies vien tas, ka pārmaiņas būs spēkā ne ar šī gada 1. septembri, bet gan 2023. gada septembrī, tā dodot laiku sagatavoties reformai. Tieši steiga un skaidrojuma trūkums bija tas, ko vecāki iepriekš pārmeta domei. Lēmumu par skolu tīklu dome bija plānojusi pieņemt 24. februārī, tomēr, ņemot vērā sabiedrības reakciju, piketus un atklātās vēstules, šo jautājumu no domes sēdes kārtības izņēma. Domes virzītās reformas skolu tīklā paredzēja novada pagastos saglabāt vien divas skolas Liepnā un Māriņkalnā, slēgt skolas Bejā, Jaunannā, Malienā, Pededzē, bet Strautiņos saglabājot iespēju mācīties 1. 6. klases bērniem. Pārmaiņas skartu arī pilsētas skolas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.