Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

“Sarkanais Krusts” iekārtojies pieejamākās telpās

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komitejas Alūksnes birojs tagad atrodams jaunās telpās – vairs ne Ojāra Vācieša ielā, kur bija desmit gadus, bet Tirgotāju ielā 18. Alūksnes biroja administratore Sarmīte Apsīte un darbiniece Vita Timofejeva atzīst, ka šajā pilsētas daļā viņas jūt lielāku iedzīvotāju kustību. Biedrībai tas nāk tikai par labu, jo par pakalpojumiem grūtībās nonākušiem cilvēkiem uzzina pēc iespējas vairāk iedzīvotāju. Turklāt telpas ir pieejamākas apmeklētājiem un ērtākas pašu saimniekošanai, jo viss ir vienkopus un ērti pārraugāms.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) ir viena no lielākajām biedru un brīvprātīgo organizācijām Latvijā, kas jau kopš dibināšanas – 1918. gada – sniedz palīdzību grūtībās nonākušiem cilvēkiem. Tās darbība aptver visu Latvijas teritoriju – katrā reģionā darbojas LSK komiteja, tādējādi nodrošinot palīdzību pēc iespējas tuvāk iedzīvotāju dzīvesvietām. Visā Latvijā ir vairāk kā 20 sociālie centri, birojs “Aprūpe mājās”, humānā palīdzība, pirmās palīdzības programma, mazcenas veikaliņi un citi pakalpojumi.

Pieejamākas un omulīgākas

Alūksnes biroja vadītāja S. Apsīte stāsta, ka viņas darba stāžs “Sarkanajā Krustā” mērāms no 2012. gada, kad vēl darbojusies Liepnas nodaļā. Tagad rit trešais gads, kopš viņa vada Alūksnes biroju un darbu “Sarkanajā Krustā” sauc par savu sirdsdarbu. Kopš 2014. gada klienti bija iestaigājuši taciņu uz ēku Ojāra Vācieša ielā 8, kas ir biedrības īpašums, taču ēkai vajadzīgs kapitālais remonts, ko vēl vairāk sarežģī tās vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa statuss. Ēka izlikta pārdošanā, un biedrība februārī sameklējusi jaunas, īrētas telpas Tirgotāju 18, kur vēl iekārtošanās nav pilnībā pabeigta. “Iepriekšējās telpas biedrības darbībai īsti nebija piemērotas, divos stāvos, stāvām kāpnēm, kas apgrūtināja humānās palīdzības paku pārvietošanu, pieejamību vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tagad, šķietami mazākās, bet daudz omulīgākās telpās ar modernāku apkuri vietu raduši visi pakalpojumi, turklāt paku transportēšana un ziedoto lietu saņemšana notiek pa ērtu papildu ieeju ēkas iekš

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.