Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldības darbiniekiem palielinās atalgojumu

Ar nākamo gadu pašvaldība veiks izmaiņas Centrālās administrācijas darba organizācijā, atlīdzības noteikumos, apstiprinās bāzes algas un noteiks amata algas darbiniekiem visās pašvaldības iestādēs.

To nosaka “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums”, kura mērķis ir pakāpeniski paaugstināt valsts pārvaldes darbinieku atlīdzības konkurētspēju tā, lai līdz 2027. gadam valsts pārvaldē strādājošajiem alga vidēji būtu 80 % no privātā sektorā saņemtā atalgojuma līdzīgos amatos.

“Likuma mērķis ir uzlabot valsts pārvaldes darba efektivitāti un palielināt iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu kvalitāti. Atsevišķu profesiju pārstāvji darba tirgū ir ļoti pieprasīti. Arī pašvaldībā ir amata vietas, kuras ir grūti aizpildīt, jo nav daudz cilvēku, kuri grib uzņemties lielu atbildību,” saka Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Valdības ēkā viss kā parasti. Nav jābūt muļķim, lai papētītu domes lēmumus un saprastu, ka algas jau tikai paaugstinās baltajā namā strādājošajiem. Atliek salīdzināt tikai amatu klases un principā ir skaidrs, ka iestādēs strādājošajiem nekas paaugstināts netiks. Tāpat skatoties uz šīm klasēm ir jāpiekrīt Dukuļa kungam par teikto, kāpēc vienādi amatu nosaukumi dažādās struktūrvienībās ir ar dažādām klasēm un līdz ar to visticamāk dažādām algām. Cilvēku dalīšana notiek, un ja tu nestrādā baltajā namā, tad pats vainīgs. Ieteiktu koriģēt virsrakstu, lai nerodas maldīgs priekšstats, ka visā pašvaldībā tiek palielinātas algas.

    36
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.