Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Pasaules vēriens ar nelielas pilsētas ērtībām

Šīs vasaras atvaļinājums mani aizveda uz Liepāju, kur jau sen vēlējos nokļūt, lai nesteidzīgi gūtu priekšstatu, kā tā mainījusies gadu gaitā. Jo iepriekš vēju pilsētā būts vien deviņdesmitajos uz “Liepājas dzintaru”, kur, ja atmiņa neviļ, laurus plūca “Zodiaks” vai “Rebel”, savukārt vēl pāris reizes caurbraucot vai uz kādu semināru, ko grūti apvienot ar ekskursijām. Kaut arī liepājnieki saka - Liepāju nevar izstāstīt - Liepāju var tikai sajust, mēģināšu mazliet pastāstīt.

Tuvojoties Liepājai un pat vēl neredzot atklāto Baltijas jūru, ir sajūta, ka tā ir tepat blakus. Varbūt to pastiprina vējainais klimats, vai varbūt tas, ka pilsēta izveidojusies uz divu kilometru platas zemes strēles starp jūru un Liepājas ezeru, bet Liepājā jūras klātbūtni, šķiet, var sajust daudz vairāk nekā citās piekrastes pilsētās. Kurzemes jūrmalas pērle ir īsta paradoksu pilsēta, te pretmeti sastopami ik uz soļa. Iebraucot pilsētā no Ziemeļu fortu puses, šķiet, ka esi nokļuvis pagātnē ar padomju vaibstiem - aizaugušu mazdārziņu raibumu nomaina klaji daudzstāveņu pagalmi, bet tad jau viena pēc otras pavīd arī pa kādai arhitektūras pērlei - gan atjaunotai, gan tādai, kas vēl gaida savu atdzimšanu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.