Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Paplašina tiesas pieejamību sabiedrībai

Ar mērķi paaugstināt tiesu efektivitāti, 2018. gadā veikta tiesu teritoriālā reforma. Tieslietu ministrija uzsver, ka reformas rezultātā vērojams, ka noslodzes atšķirības ir samazinājušās, dodot ieguldījumu gan iedzīvotājiem, gan tiesu sistēmai. Kādi tie ir un kā rit darbs pie e-lietas ieviešanas, ar kuras palīdzību tiesu pieejamību sabiedrībai plānots paplašināt un nodrošināt iedzīvotājiem ērtāku piekļuvi tiesu pakalpojumiem, skaidrojam sarunā ar Tieslietu ministrijas Komunikācijas departamenta direktori Lanu Mauliņu.

“Pirms reformas vidēji vienā tiesā bija astoņi tiesneši, bet pēc reformas šis skaits palielinājās četras reizes. Pirms reformas starp vismazāk un visvairāk noslogoto reorganizācijā iesaistīto tiesu saņemto lietu skaits uz tiesnesi atšķīrās trīs reizes. Piemēram, 2014. gadā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā šis skaits bija 63,7, Rīgas rajona tiesā - 203,1 civillietas, Siguldas tiesā - 13,4, Balvu rajona tiesā - 41 krimināllietas. Reformas rezultātā vērojams, ka noslodzes atšķirības ir samazinājušās. Arī attiecībā uz krimināllietām - atšķirība ir dažos desmitos lietu,” stāsta L. Mauliņa.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.