Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kokrūpniecības krīzē nākas atlaist darbiniekus

“Kādu dienu mūs, 27 darbiniekus, pa vienam iesauca pie vadības, lai uzteiktu darbu. Jau labu laiku pirms atbrīvošanas sapratām, ka uzņēmumam ir krīze, jo dīkstāves kļuva arvien garākas. Vai pēc laika varēsim atgriezties darbā uzņēmumā, nezinām. To jau nezina neviens, cik ilgi būs jācīnās ar pieaugošajām elektroenerģijas, koksnes izejmateriālu cenām un citu, lai uzņēmums varētu atgriezties pie līdzšinējām ražošanas jaudām un darbinieku skaita,” laikrakstam stāstīja kāds kokrūpniecības uzņēmuma SIA “4plus” atbrīvotais darbinieks, kurš publikācijā vēlējās palikt anonīms. Izrādījās, tā nav tikai krīze uzņēmumā, bet nozarē kopumā.
Kopš 2022. gada trešā ceturkšņa Eiropa, tajā skaitā arī Latvija, ir nonākusi enerģētikas krīzes virpulī. Tas lielā mērā ietekmējis koksnes rūpniecību. Sākoties vēl arī inflācijas ietekmei Eiropas būvniecības tirgū, daudzi kokrūpniecības uzņēmumi ir samazinājuši ražošanas apjomus, atlaiduši darbiniekus un apturējuši ražošanu. Līdzīga situācija vērojama arī Alūksnes novadā, kur atsevišķos kokapstrādes uzņēmumos, samazinot ražošanas apjomus, nākas atlaist darbiniekus, jāmeklē risinājumi, lai pielāgotos esošajai situācijai un nodrošinātu uzņēmuma ilgtspējīgu darbību.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.