Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kāpēc novērtēt savas zināšanas par zemu ir drošāk, nekā pārvērtēt

Aigars Kaupe, Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) priekšsēdētājs:

“Nu jau par tradīciju kļuvušajās Notāru dienās martā bezmaksas konsultācijas visā Latvijā izmantoja gandrīz divi tūkstoši iedzīvotāju, apliecinot – gatavojoties lieliem darījumiem, intuīcija kņudina tos uzticēt profesionālim. Tad kāpēc tomēr tik daudzi to nedara? Kaut arī neprofesionālim juridiskos jautājumos prātīgāk būtu savas zināšanas novērtēt par zemu, nevis pārvērtēt, tikai katrs desmitais klients notāru birojos savlaicīgi lūdz palīdzību pirkuma vai dāvinājuma līguma sastādīšanā. Šāda attieksme paver plašas iespējas krāpniekiem, it sevišķi mūsu digitālajā laikmetā.

Šogad notāri īpaši aktualizēja jautājumus, kas saistīti ar iedzīvotāju juridisko pratību un darījumu drošību digitālajā laikmetā. Ik gadu krāpnieku nagos nokļūst daudzi Latvijas iedzīvotāji, un lielākā daļa cilvēku joprojām neapzinās juridiskos un finansiālos riskus, kas saistās ar īpašuma pirkšanu, dāvināšanu, mantošanu un citām darbībām. Pērn zvērinātu notāru birojos kopumā veikts pusmiljons dažādu darbību, visvairāk – faktiski katrs piektais – lūguši apliecināt nostiprinājuma lūgumu, ko var uzskatīt par tādu kā nekustamā īpašuma darījuma “pavadrakstu”, bet pašu pirkuma vai dāvinājuma līgumu notāriem lūgts sastādīt vien 10 % gadījumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.