Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Kā Alūksnē (ne)tapa “gadsimta” celtne

Šopavasar alūksnieši ir liecinieki vēsturiskam notikumam - tautā saukto Lujāna drupu nojaukšanai. Uz ēkas pamatiem, ko uzmūrēja pirms vairāk nekā 60 gadiem, tā arī “neuzauga” vērienīgā celtne, bet tie kļuva par leģendām apvītu vietu, kas simbolizē neīstenotas ieceres par jauna kultūras nama būvniecību Alūksnē.

“Gadiem tika runāts, ka jājauc nost, bet neviens nerunā par to, kā pamati radušies,” piezvanot uz redakciju, sacīja kāds mūsu laikraksta lasītājs, kurš pieļāva, ka ēkas pamatos varētu būt atrodami ne pārāk seni, bet svaigi artefakti - Vecannas muižas krāšņu podiņu, vecu “zviedru laika” ķieģeļu, āra ieejas fasādes kāpņu fragmenti.

Lasītāja zvans pamudināja veikt nelielu izpēti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Izskatās, ”Tekstu izrāvām un ielikām!”, vai tad, ja par šo sadaļu prasa samaksu Alūksnes reģionālais ziņu portāls nevarēja papūlēties un ielikt arī to laiku foto, kā cēla, vai to laiku rasējumus, ko arhitekti bija ieplānojuši! Domāju, daudzi gribētu redzēt, kāda bija plānota šī ēka! Noteikti Alūksnes un Malienas ziņas ir palikušas tik nabadzīgas, ka pat nepameklē, protams par samaksu arhīvos liecības, dokumentus! Nu pacenšaties taisīt kvalitatīvi analītiskos rakstus! Jo nav jau ko citu lasīt! Vismaz pakonkurējiet ar Delfiem.lv ar citiem kvalitātē! Domāju, ka daudzi alūksnieši no tā gan tikai iegūtu, ja būtu saturiski un kvalitatīvs, konkurēt spējīgs vietējās nozīmes laikraksts! Un, protams par maksu! Reiz domāju, kāpēc, tieši Lujāna! Re, kā, tāpēc, ka Lujāns parakstīja lēmumu! Varbūt vajadzētu šajā vietā uzstādīt Lujānam piemiņas zīmi vai plāksni par ”Nekad neuzcelto tautas celtni!” vietas tapšanu un vēsturi tūristiem un pašiem alūksniešiem!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.