Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Jaunajā sezonā piedāvās pastaigu taku kapos

Alūksnes novadā tūrisma jomā strādājošie speciālisti šim gadam noteikuši trīs svarīgus uzdevumus. Pirmais no tiem – Alūksnes novada ar tūrisma un tūrisma uzņēmējdarbības piedāvājumu saistīta prezentācija starptautiskajās tūrisma izstādēs un dažādos gadatirgos. Galamērķu un tūrisma objektu popularizēšanas aktivitātes kā, piemēram, Muzeju nakts, pavasara velotūre, māju kafejnīcu diena, pilsētpārgājiens un kultūras mantojuma dienas. Svarīgi strādāt būs arī jauno piedāvājumu veidošanā – sadarbības projekts ar Vastselīnas pili, kas ir viduslaiku varenības mantojums, Gliks mūsdienu Alūksnē un pārgājiens “Lielais loks” pa Alūksnes kapsētu.

Vislielākā interese par pasākumiem

Alūksnes novada pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis marta domes sēdē prezentēja Alūksnes novada Tūrisma attīstības rādītājus, ko apkopojis Vidzemes augstskolas pasniedzējs tūrisma eksperts profesors Andris Klepers. Tajā norādīts, ka digitālais pieprasījums un meklējumi internetā par tūrisma iespējām Alūksnes novadā vērtējams pozitīvi, jo interesi par mūsu novadu izrādījuši cilvēki, potenciālie tūristi no visas valsts. Visvairāk Alūksnes vārds meklēts laikā, kad šeit notiek dažādi publiskie pasākumi. “Tādi “uzrāvieni” pagājušajā gadā bijuši trīs. Februārī, kad cilvēki interesējušies par ralliju Alūksnē, aprīļa beigās un maija sākumā, kad Alūksnē notika 4. maija Brīvības svētki, un, protams, Alūksnes pilsētas svētku laiks. Arī šī gada rallija datumi ir pozitīvi iezīmējušies ar digitālo pieprasījumu internetā,” atklāj pašvaldības izpilddirektors Ingus Berkulis.

Tūrisma mājas lapā “VisitAlūksne.lv” redzams, ka salīdzinājumā ar 2022. gadu lietotāju skaits ir trīskāršojies, ko veicinājusi jaunās mājaslapas izstrāde, apmeklēti ir arī vairāki pašvaldības administrētie sociālo tīklu konti, tostarp uz Igaunijas publiku vērstie, kur Alūksne norādīta kā ceļojuma galamērķis. Kopējais tūrisma lapu apmeklējums līdz šī gada 1. februārim pārsniedz 15 500 apmeklējumus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.