Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Iesaukas ir ne tikai cilvēkiem, bet arī vietām

Katrā pilsētā, novadā ir vietas, kurām iedzīvotāji devuši savus nosaukumus un ko lielākoties zina tikai vietējie. Tas ir kā savstarpējais slepenais saziņas kods, gluži kā vietvārdi, kuru nozīme zināma vien izredzētajiem pamatiedzīvotājiem. Reizēm tie tā arī paliek tikai ļaužu valodās, reizēm kļūst par oficiāliem nosaukumiem – un tas ir liels sasniegums, bet jebkurā gadījumā tie veido vietējo vēsturi. Tādi ir arī Alūksnē un novadā.
Šī raksta tapšanā mūsu lielākie palīgi bija lasītāji, novada iedzīvotāji, kurus laikraksta sociālo tīklu lapā “Facebook” aicinājām dalīties ar piemēriem.
Veicot šo mazo pētījumu, secinājām, ka tautā dzimušajiem nosaukumiem ir kopīga iezīme - reizēm tie zināmi vien konkrētajai paaudzei, savukārt citām paaudzēm nav ne jausmas, par ko pirmie runā un - otrādi. Tagad mēs šajās zināšanās varam kaut nedaudz, bet savstarpēji dalīties.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.