Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dzīves pamatā – paaudzēs mantotas vērtības

Par novadnieku literatūrzinātnieku Gunāru Bīberu uzrakstīt “Alūksnes un Malienas Ziņās” rosināja mūsu lasītāji. Šogad viņš saņēma Mūža balvu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas literatūrā un Teātra dienas izcilības balvu - Jēkaba Dubura balvu par mūža ieguldījumu drāmas teorijas, vēstures un analīzes pētniecībā un mācīšanā vairākām studentu paaudzēm.
Viņš atzīst, ka lielākā vērtība, kas iedota dzīvē, ir no iepriekšējām paaudzēm mantotās īpašības – čaklums, pamatīgums, vārdu saskaņa ar darbiem, dabas svētuma izjūta, savs kaktiņš, savs stūrītis, arī pieticība, panesība, pacietība. Tās caurvija arī mūsu sarunu, kurā G. Bībers stāstīja par saviem radiem, skolas gadiem Strautiņu pamatskolā un Alūksnes vidusskolā, pieskaroties arī darba gadiem, kas veltīti studentiem Latvijas Universitātē un Latvijas Kultūras akadēmijā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.