Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Dodas pa nacionālo partizānu pēdām

Vēsturi vislabāk apgūt un izprast var praktiski darbojoties. Kas bija nacionālo partizānu kustība un kā partizāni slēpās bunkuros, Alūksnes novada vidusskolas audzēkņi, kuri apgūst valsts aizsardzības mācību, un Alūksnes novada Jaunsargu vienības pārstāvji pirmdien izzināja īpašā ekspedīcijā. Jaunieši pabija divās bunkuru piemiņas vietās Ziemera un Veclaicenes pagastos.

Izzinošo mācību stundu jeb ekspedīciju Alūksnes muzejs kopā ar Zemessardzes 31. kājnieku bataljonu, Alūksnes novada Jaunsargu vienību un Alūksnes un Apes novadu politiski represēto klubu “Sarma” organizēja otro reizi. Pirms diviem gadiem līdzīgā pasākumā jaunieši devās izzināt nacionālo partizānu gaitas Mālupes pusē. “Nacionālo partizānu kustības izpēte ir viens no Alūksnes muzeja uzdevumiem, tāpēc radās doma nodarbības skolēniem vadīt tieši bunkuru piemiņas vietās, kas Alūksnes novadā ir vairākas. Vēsturi izzinot nevis tikai lūkojoties bildēs un prezentācijās, bet pašiem reāli esot notikumu vietās un sajūtot, kā ir būt partizāniem, faktus un notikumus ir vieglāk atcerēties. Zināt savas valsts un tautas vēsturi vienmēr bijis svarīgi, un šis ir veids, kā viņos audzināt patriotismu,” saka Alūksnes muzeja direktore Diāna Pelaka un pateicas visiem sadarbības partneriem un Jolantai Baldiņai, kura pasākuma organizēšanā iesaistījās kā brīvprātīgā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.