Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Ceļ saulītē Čukstu akmeni

Katrai vietai ir savi apslēptie dārgumi, un arī aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” tādi vēl tikai atklājas un papildina jau iepazīto šīs puses dabas skaistumu. Viens no tādiem slēpjas netālu no Čukstu karjera – milzīgs laukakmens, kas varenībā mērojas ar Latvijas iespaidīgajiem akmeņiem. Čukstu akmens “pirmizrāde” bija Māju kafejnīcu dienās, kad Alūksnes Tūrisma informācijas centrs (TIC) šajā vietā rīkoja brokastis. Tagad vieta, pateicoties zemes saimnieka viesmīlībai un tūrisma organizatoru entuziasmam, pieejama jebkuram un piemērota skaistām atvasaras pastaigām.

Tūrisma darbā ir ne tikai jāizceļ esošais skaistums un vērtības, bet jāmeklē arvien jaunas, ar ko pārsteigt gan pašus, gan viesus. “Pandēmija mainīja cilvēku paradumus un ļāva apzināties iespējas par citādu laika pavadīšanu. Arī tūrisma organizatori izmantoja šo laiku, lai atrastu kādas līdz šim neapzinātas, neparastas vietas, kas būtu saulītē ceļamas. Viena no tām ir Čukstu akmens Ziemera pagastā, aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”,” stāsta Alūksnes novada TIC vadītāja Iveta Veļķere. Aizaugusī vieta sakopta, uzlabots piekļuves ceļš un galvenais – apskatei atsegts dižais Čukstu akmens.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.