Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Bērni pārguruši un neziņā par nākotni. Mācās no rīta līdz vakaram

Mācīšanās grūtības, depresija un vientulība. Tās ir tikai dažas no jauniešu nosauktajām problēmām attālināto mācību laikā. 12. klašu skolēniem šim sarakstam pievienojas arī neziņa un bailes par nākotni. Pusei jauniešu šīs mentālās veselības problēmas radušās tieši pandēmijas dēļ.

Latvijā ir veikts pētījums, kā “Covid-19” pandēmija ietekmējusi pusaudžu un jauniešu mentālo veselību. Tajā secināts, ka tieši jauniešus pandēmijas ierobežojumi ietekmējuši visvairāk. Septiņi no desmit Latvijas pusaudžiem un jauniešiem pēdējo divu nedēļu laikā saskārušies ar kādu no mentālās veselības problēmām, pusē gadījumu mentālā veselība pasliktinājusies tieši pandēmijas laikā. “Tas saistīts ar smadzeņu attīstības īpatnībām - socializēšanos, laika pavadīšanu ar draugiem, fiziskajām aktivitātēm,” skaidro pētījuma autors, pusaudžu psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs. Smadzeņu attīstības dēļ šajā vecumposmā ir arī vislielākais risks piedzīvot dažādas psihiskās veselības problēmas - depresiju, trauksmi, atkarību, pašnāvības domas. Diemžēl, kā jauniešiem palīdzēt, rīku nav. “Pašreizējais psihiskās veselības aprūpes plāns “Covid-19” pandēmijas seku mazināšanai nepiedāvā reālistiskus, uz plašu auditoriju vērstus risinājumus šai vecuma grupai,” saka N. S. Konstantinovs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.