Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Audzē paši savam galdam

Ilzenes pagastā teju katrā piemājas dārzā šovasar augs burkāni, bietes, kabači, gurķi, redīsi, salāti un dilles. Ilzenieši savam saimes galdam stādīs un audzēs, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fondam, kas finansiāli atbalsta biedrības “Ilzenes attīstībai” projektu “Izaudzē pats savam saimes galdam Alūksnes novada Ilzenes dārzos”.

Programmā “Pats savam saimes galdam” Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalsta 23 organizācijas, kas ir piecos gados lielākais atbalstītais nevalstisko organizāciju skaits. Vismaz 750 mājsaimniecības visos Latvijas reģionos saņems sēklas, stādus un dārza piederumus, lai varētu pašu spēkiem izaudzēt pārtiku savam saimes galdam. Biedrība “Ilzenes attīstībai” projektā plānoja iesaistīt 35 sociālā riska ģimenes, aptverot 100 cilvēkus, tostarp vismaz 20 bērnus. “Man ir prieks, ka jau šobrīd sēklu, stādu un darbarīku saņēmēju loks ir plašāks - ieguvējas būs apmēram 45 ģimenes. Laukos teju visi ir mazaizsargāti, ģimenēs aug bērni, viens no vecākiem nestrādā, vai arī ģimene uztur gados vecākus ģimenes locekļus. Ņemot vērā pēdējā laika cenu kāpumu pārtikai, izdevīgāk un arī veselīgāk ir audzēt pašiem,” stāsta projekta vadītāja Elīna Pētersone. Arī tie, kuri dārza darbosies neiesaistīsies, būs ieguvēji, jo varēs saņemt iedvesmu un konsultāciju par mazdārziņa iekārtošanu, ražas pārstrādāšanu un uzglabāšanu īpašās meistarklasēs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.