Abonē e-avīzi "Alūksnes un Malienas Ziņas"!
Abonēt

Reklāma

Alūksnes zonālajam valsts arhīvam – 60

Astrīda Ievedniece: “Aicinu iestādes un sabiedrību būt aktīvākiem un vairāk interesēties par savu vēsturi, izmantojot arhīvā glabātos materiālus.”

Nozīmīgu jubileju šogad atzīmē Alūksnes zonālais valsts arhīvs - 60 gadi. Alūksnes novada bibliotēka organizēja tikšanos, lai visi kopā atskatītos uz aizvadītajiem gadiem, vairāk uzzinātu par arhīva darbu un iedzīvotāju iespējām arhīvā. Iestādes direktore Solvita Jermacāne uzteica savu komandu - tas ieguldītais darbs, precizitāte un atbildība, ar kādu viņas strādā, ir nenovērtējams. Visu šo gadu garumā arhīvs veic sabiedrībai svarīgas funkcijas, saglabājot mūsu vēsturi un palīdzot ar nepieciešamo izziņu.

Darba pilnas rokas

Alūksnes zonālais valsts arhīvs nodrošina Nacionālajā dokumentārajā mantojumā iekļaujamo dokumentu uzkrāšanu, uzskaiti, saglabāšanu un izmantošanu Alūksnes, Balvu un Gulbenes novados. “Galvenie darbības virzieni šo gadu laikā nav daudz mainījušies. Protams, mūsdienās ir notikusi pāreja uz jaunajām tehnoloģijām, bet darba princips ir saglabājies,” stāstīja S. Jermacāne, kura arhīvā strādā gandrīz 40 gadus.

Līdz 1964. gadam pastāvēja Alūksnes rajona arhīvs, kurš atradās tagadējā Lielā Ezera ielā. 1964. gada 17. janvārī Latvijas PSR Ministru Padome izdeva rīkojumu par Valsts arhīva tīklu reorganizāciju. “Alūksnē nonāca Gulbenes, Balvu un likvidētā Abrenes rajona arhīvu dokumenti. Tas bija ļoti smags un darbietilpīgs process, uz Alūksni pārveda ne tikai dokumentus, bet arī arhīva inventāru,” vēsturiskos notikumus ieskicēja arhīva direktore.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Aluksniesiem.lv abonementu:

"Alūksniešiem.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības "Malienas Ziņas" saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus Alūksnes un Apes novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Aluksniesiem.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Aluksniesiem.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Alūksniešiem.lv komanda.