Ceturtdiena, 15. janvāris
Fēlikss, Felicita
weather-icon
+-11° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
Aluksniesiem.lv bloku ikona

Alūksnē gatavojas celt bērnudārzu

Alūksnes domes ārkārtas sēdē izdarīti grozījumi lēmumā “Par ēkas celtniecību speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Cālis” vajadzībām”, kas paredz Kanaviņu ielā 7a būvēt ēku kompleksu 130 vietām.

Alūksnes domes ārkārtas sēdē izdarīti grozījumi lēmumā “Par ēkas celtniecību speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Cālis” vajadzībām”, kas paredz Kanaviņu ielā 7a būvēt ēku kompleksu 130 vietām.
“Ekonomikas ministrija ir izdalījusi valsts līdzekļus – 63 850 latus – tipveida projekta iegādei bērnudārza celtniecībai. Pašlaik notiek pārrunas ar Rīgas pilsētas domi par projekta iegādi. Kopā ar Nekustamo īpašumu nodaļas vadītāju Jāni Liepiņu apmeklējām pēc šāda projekta celtu bērnudārzu galvaspilsētā un secinājām, ka tas ir brīnišķīgs. Pēc tā platību noskaidrošanas varam precizēt, cik bērniem tas būs paredzēts. Bērnudārza celtniecība
2005.gadā izmaksājusi 850 000 latu, bet tagad tā, protams, būs dārgāka,” informēja domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks.
Deputāts Edvīns Fricis Svars interesējās, kā jaunā bērnudārza celtniecība ietekmēs rindas, kurās gaida daudz pašvaldībā dzīvojošo bērnu. Deputāts Jānis Cīmiņš skaidroja, ka rindās stāvētāju skaits ir nosacīts. Vecāki bērnam vietu pirmsskolas izglītības iestādē piesaka, kad tas ir piedzimis. Vai viņš apmeklēs bērnudārzu, to neviens nevar pateikt. Turklāt jāņem vērā, ka katru gadu daļa audzēkņu sāk mācības skolā. “Visu trīs bērnudārzu pieredze liecina, ka vajadzētu vietas vēl divām bērnu grupām, tas ir, apmēram 40 bērniem. Tas nozīmē, ka rindu problēmu var likvidēt,” teica J.Cīmiņš. Domes priekšsēdētājs iebilda, ka ir jādomā par nākotni, kad bērnu skaits būs lielāks.

Aluksniesiem.lv bloku ikona Komentāri