Kopš 5.marta Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Norvēģijā vairs nebūs nepieciešama vīza.
Kopš 5.marta Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Norvēģijā vairs nebūs nepieciešama vīza.
Kā zināms, Latvijas nepilsoņi kopš 19.janvāra atbrīvoti no vīzas prasības ceļošanai Eiropas Savienībā, ceļojot uz Austriju, Beļģiju, Bulgāriju, Čehiju, Dāniju, Franciju, Grieķiju, Igauniju, Itāliju, Kipru, Lietuvu, Luksemburgu, Maltu, Nīderlandi, Poliju, Portugāli, Rumāniju, Slovēniju, Slovākiju, Spāniju, Somiju, Ungāriju, Vāciju, Zviedriju. Papildus Latvijas nepilsoņi bez vīzas var ceļot uz Islandi.
Regulu nepiemēro Lielbritānija un Īrija.
Jāatgādina, ka 19.janvārī stājās spēkā Eiropas Savienības Padomes 2006.gada 21.decembra Regula (EK) nr. 1932/2006, ar kuru tiek grozīta Eiropas Savienības Padomes 2001.gada 15.marta Regula (EK) nr. 539/2001, paredzot to trešo valstu sarakstu, kuru pilsoņiem, šķērsojot dalībvalstu ārējās robežas, ir jābūt vīzām, kā arī to trešo valstu sarakstu, uz kuru pilsoņiem šī prasība neattiecas.
Grozījumi paredz atbrīvot no vīzas prasības arī atzītus bēgļus un bezvalstniekus, kuri pastāvīgi uzturas kādā Eiropas Savienības dalībvalstī un viņiem ir šīs dalībvalsts izdots ceļošanas dokuments.
Neskaidrību gadījumos pēc papildu informācijas lūgums vērsties tās valsts vēstniecībā, uz kuru plānots doties vai Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā.
Latvijas Republikas Ārlietu ministrija