Madonas pilsētas un rajona padomes darbinieki iepazinās ar Alūksnes Sociālās palīdzības centru.
Madonas pilsētas un rajona padomes darbinieki iepazinās ar Alūksnes Sociālās palīdzības centru, kur ir bāriņtiesa, mājas aprūpes dienests, Sarkanā Krusta medicīnas palīdzības kabinets, rehabilitācijas zāle un telpa sabiedrisko organizāciju pasākumiem. Sociālās palīdzības dienestiem ir saikne ar pašvaldības policiju un Psiholoģiskās palīdzības centru.
“Ir izveidota sistēma, kas dod iespējas risināt visu iedzīvotāju grupu jautājumus. Pluss ir tas, ka centrs neatrodas pilsētas domes ēkā,” laikrakstam atzīst Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš.
Madonas pilsētas un rajona padomes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters stāsta, ka ir guvis ierosmi sociālās palīdzības sistēmas veidošanai. “Lai izvēlētos piemērotāko variantu, ir jāiepazīst kaimiņu pieredze. Tas ir svētīgs darbs, kas Alūksnē ir izdarīts,” uzsver A.Ceļapīters. Madonieši drīzumā sāks realizēt ideju par sociālās palīdzības centra un arī psiholoģiskās palīdzības centra izveidi bērniem un jauniešiem. “Katrā vietā ir citāda situācija, bet Alūksnes sociālās palīdzības sistēmas principus saglabāsim. Arī Madonā būs atsevišķa ēka, kur koncentrēsim darbiniekus, kas atbild par sociālo palīdzību. Veidosim arī nakts patversmi un sociāli neaizsargāto iedzīvotāju ēdināšanu, kas Alūksnē nav,” norāda A.Ceļapīters.
Viņš norāda, ka alūksniešu pieredze noderēs arī, piesaistot projektam partneru atbalstu. Optimistiskākās prognozes ļauj cerēt, ka 2002.gada beigās Madonā būs sociālās palīdzības centrs. Savukārt alūksniešus interesē Madonas pieredze programmas “800+” realizācijā. “Kolēģi ir vieni no pirmajiem, kam ir atrisināta notekūdeņu attīrīšana un dzeramā ūdens apgāde, kur ir arī atdzelžošanas staciju. Viņi var mūs brīdināt no iespējamām kļūdām projekta realizācijā. Praulienas pamatskolā veiksmīgi ir pabeigts renovācijas projekts, ko Alūksnes ģimnāzijā tikai sāk. Arī šajā darbā ir jāizzina visas nianses, lai sasniegtu vēlamo rezultātu,” uzsver G.Bērziņš.