Alūksnes novada pašvaldības dome nolēmusi atbalstīt projekta “Uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās infrastruktūras izbūve Alūksnes novadā” pieteikuma iesniegšanu Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā.
Projekta atbalsta gadījumā Alūksnes novada pašvaldības finansējumu paredzēs no pašvaldības 2025., 2026. un 2027. gada budžeta līdzekļiem. Projekta īstenošanai Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā pieprasīs avansu 50 % apmērā no projekta piešķirtā Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma. Savukārt projekta priekšfinansēšanas nodrošināšanai ņems aizņēmumu Valsts kasē, indikatīvi 1 450 000 eiro. Gadījumā, ja Valsts kase aizņēmumu nepiešķirs projektā paredzētajā apjomā, sastādot ikgadējo budžetu, finansējumu projekta īstenošanai nodrošinās, to paredzot no pašvaldības 2025., 2026. un 2027. gada budžeta līdzekļiem, kas nesaistīti ar aizņēmumu līdzekļiem un Eiropas Savienības fondu vai citu projektu līdzekļiem.
Apspriežot minēto projektu pašvaldības domes Finanšu komitejā, deputāts Arturs Dukulis gribēja zināt, vai šim projektam nav alternatīvas, vai tikai šis var pretendēt uz finansējuma saņemšanu. “Jau laikā, kad plānojām realizēt līdzīgu uzņēmējdarbībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvi par pieciem miljoniem eiro, bija projekti, kuriem tika solīta nauda no nākošās projektu kārtas,” sacīja A. Dukulis. Pašvaldības Īpašumu pārvaldības un attīstības nodaļas vadītāja Inese Zīmele – Jauniņa paskaidroja, ka šis ir prioritārais projekts, kas ir apstiprināts Vidzemes plānošanas reģiona attīstības plānā un kurā bija konkrēti projekti, kam šajā aktivitātē tiks piešķirts finansējums.
Deputāts Modris Lazdekalns savukārt interesējas par projektā minētajiem sasniedzamajiem rādītājiem un, konkrēti, darba algu fonda kopējo pieaugumu privātajiem komersantiem par 1,45 miljoniem eiro. I. Zīmele – Jauniņa skaidroja, ka sasniedzamie rādītāji ir noteikti Ministru kabineta noteikumos un pēc piešķirtā ERAF finansējuma kvotas atbilstoši noteiktai formulai tiek aprēķināti rādītāji, kas ir jāsasniedz katram projektam. Viņa paskaidroja, ka sasniedzamais rādītājs var būt gan darba algas pieaugums, gan jaunradīta darba vieta.
Projekta kopējās indikatīvās izmaksas 3 411 765 eiro, tajā skaitā:
■ 2 900 000 eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums,
■ 511 765 eiro līdzfinansējums, tajā skaitā:
•Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums 472 394,48 eiro,
•SIA “Rūpe” līdzfinansējums 29 735,26,
•SIA “Alūksnes enerģija” līdzfinansējums 9 635,26 eiro.
Reklāma